Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 6 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Okulistyka: Pytania do specjalistów

Czy możliwe, że mam uszkodzony nerw wzrokowy?

Dzień dobry, Próbuję zdiagnozować się od półtora miesiąca i ciągle niewiele wiem. Dwa objawy, które mi towarzyszą to zawroty głowy (uczucie jakby lekkiego odurzenia - nie ciągle, ale np. jednego dnia tak, a drugiego nie) i pogorszenie ostrości widzenia w... Dzień dobry, Próbuję zdiagnozować się od półtora miesiąca i ciągle niewiele wiem. Dwa objawy, które mi towarzyszą to zawroty głowy (uczucie jakby lekkiego odurzenia - nie ciągle, ale np. jednego dnia tak, a drugiego nie) i pogorszenie ostrości widzenia w jednym oku (i lekkie przyciemnienie wszystkiego co widzę). Ta ostrość uległa poprawie, ale oko jakby nie do końca jest "moje" - pobolewa mnie okolica oka, połowa głowy, ucho. Nie piszę o badaniach, które przeszłam, bo było ich trochę, a wyniki niewiele powiedziały poza jednym: pogrubienie mięśnia prostego przyśrodkowego oka. I w zasadzie tyle. Czy możliwe, że mam uszkodzony nerw wzrokowy? Co może być jego przyczyną i kto się tym zajmuje? Widział mnie okulista, neurolog, laryngolog. Robiłam RM głowy i poza osłabieniem sygnału w gałkach bladych nic nie wyszło. Nie doznałam żadnego urazu, nie biorę żadnych leków. Nie wiem co mogło być przyczyną takiego nagłego nieokreślonego "urazu" w obrębie oka.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak zmniejszyć te męty w oku?

Mam problem z metami ciała szklistego, mam wrażenie że z każdym rokiem zwiększa się dyskomfort podczas letnich dni kiedy słońce jest bardzo mocne. Wszystkie się poruszają, są to długie robaczki ale czasem tez mniejsze punkty. Patrząc na białą oświetlona powierzchnię... Mam problem z metami ciała szklistego, mam wrażenie że z każdym rokiem zwiększa się dyskomfort podczas letnich dni kiedy słońce jest bardzo mocne. Wszystkie się poruszają, są to długie robaczki ale czasem tez mniejsze punkty. Patrząc na białą oświetlona powierzchnię widzę ich dużo, podczas pracy przy komputerze jeden lub dwa większe. Jest jakaś metoda na ich usunięcie, zmniejszenie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy łzawienie ma związek z przegrodą nosową?

Czy skrzywienie przegrody nosa ma wpływ na łzawienie oczu (najbardziej lzawia zimą a gdy temperatura na dworze wynosi 20 stopni łzawienie niemal ustepuje)
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego po wyjęciu ciała obcego z oka mam wrażenie, że w oku coś się znajduje?

Witam. Wczoraj rano miałem usunięty opiłek wbity w rogówkę który wbił mi się przedwczoraj w pracy. Strasznie łzawiło mi oko, po wyjęciu "drażnienie oka" i obfite łzawienie ustało jednak cały czas mam wrażenie że wciąż coś siedzi w oku. Być... Witam. Wczoraj rano miałem usunięty opiłek wbity w rogówkę który wbił mi się przedwczoraj w pracy. Strasznie łzawiło mi oko, po wyjęciu "drażnienie oka" i obfite łzawienie ustało jednak cały czas mam wrażenie że wciąż coś siedzi w oku. Być może jest to rana po opiłku..? Do teraz mam je zaczerwienione. Stosuję maść Floxal
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam te drgania powieki po szczepieniu na Covid?

Dzień dobry. W poniedziałek 18.30 przyjęłam I dawke szczepionki na covid - Pfizer. Dzisiaj od rana drga mi dolna powieka lewego oka. Drga w cyklach np. 4 razy po 4 sekundy, potem przerwa około 1- 2 godziny i znowu się... Dzień dobry. W poniedziałek 18.30 przyjęłam I dawke szczepionki na covid - Pfizer. Dzisiaj od rana drga mi dolna powieka lewego oka. Drga w cyklach np. 4 razy po 4 sekundy, potem przerwa około 1- 2 godziny i znowu się powtarza. Czy powinnam skonsultować to z lekarzem?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to jest u mnie coś poważnego?

Choruje na zapalnie błony naczyniowej oka ,rok temu miałam operacje na zaćmę z komplikacjami. Po operacji miałam wysokie ciśnienie i bóle głowy i oka które później ustąpiły gdy odpoczywałam przez pół roku. Ostatnio oko zaczęło się czerwienić w szczególności na... Choruje na zapalnie błony naczyniowej oka ,rok temu miałam operacje na zaćmę z komplikacjami. Po operacji miałam wysokie ciśnienie i bóle głowy i oka które później ustąpiły gdy odpoczywałam przez pół roku. Ostatnio oko zaczęło się czerwienić w szczególności na wieczór. Cały czas przy wytężaniu oka przeszkadza mi tak jakby coś migało mi w tym oku. Nie mogę czytać bo bardzo mnie boli oko ,głowa i przy skroni. Często też nie widzę wyraźnie. Czy to jest coś poważnego?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy to może był początek infekcji?

Witam, 3 tygodnie temu miałam podany kwas hialuronowy w dolinę łez. Po zabiegu miałam krwiaczki z opuchlizna, wszystko ustąpiło po około tygodniu. Wczoraj pod okiem pojawił się znowu krwią. Czy to może był początek infekcji?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy takie problemy ze wzrokiem to coś poważnego?

12 - letnia córka, przebywając na podwórku kiedy mocno świeci słońce, a wejdzie do domu, to na chwilę ma ciemny, zielony obraz przed oczami... Czy to normalne? Kiedy słońca nie ma, nic się nie dzieje.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam mgłę w oku?

Od około miesiąca zauważyłem, że pogorszył mi się wzrok w prawym oku, często oko mi mgli - szczególnie rano, po przebudzeniu. Mam wadę wzroku -3.5 w lewym oraz -3.75 w prawym oku. Na codzień niszę soczewki. Do tego dochodzi ból... Od około miesiąca zauważyłem, że pogorszył mi się wzrok w prawym oku, często oko mi mgli - szczególnie rano, po przebudzeniu. Mam wadę wzroku -3.5 w lewym oraz -3.75 w prawym oku. Na codzień niszę soczewki. Do tego dochodzi ból oka oraz głowy zaraz za prawym okiem, promieniujący po długości do tylniej części głowy. Jest to częste. Zdażyły mi się też dwa razy zaburzenia widzenia w obojgu oczu (kilka lat temu). Miewam także bóle jakby migrenowe (także zaczynające się za prawym okiem) tak silne, że jeżeli dosyć szybko nie zareaguję tabletkami to powalają mnie z nóg. Miewam także dni, w których czuję się otępiały, jak na kacu.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Stefan Sobaniec
Dr n. med. Stefan Sobaniec

Dlaczego mam problemy z lewym okiem?

Od kilku tygodni mam problemy z lewym okiem. Zaczęło się od lekkiego łzawienia, oko jest wrażliwe na światło. Szybko się męczy. Do tego mam w nim uczucie jakby wypychania, ściągnięcia. Okulista leczył najpierw antybiotykiem na stan zapalny, później... Od kilku tygodni mam problemy z lewym okiem. Zaczęło się od lekkiego łzawienia, oko jest wrażliwe na światło. Szybko się męczy. Do tego mam w nim uczucie jakby wypychania, ściągnięcia. Okulista leczył najpierw antybiotykiem na stan zapalny, później zmienił leki. Oko w badaniu jest normalne. Brak zmian. Nie widać żadnych uszkodzeń. Widzę nim raczej bez zmian. Dodam, że mam po tej stronie bóle głowy, które neurolog określił jako migreny. Co to może być? Czy z okiem coś się dzieje?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy problemy z pamięcią mogą mieć związek z wypadkiem?

Mam 65 lat ,mając 13 lat po wybuchu niewypału straciłem oko .Jedn odłamek [ten który przebił oko] wbił się pod czaszkę. lekarze stwierdzili ,że nie można go usunąć . Od jakiegoś czasu mam problemy z pamięcią Czy to może mieć ze sobą związek
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Dlaczego gradówki nawracają?

Witam, czy gradówki w jednym oku - dziecko około 2 lata - mogą powstać w wyniku wady wroku?? Jakie mogą być przyczyny nawracających jeczmieni i gradówek ??
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy Floxal można stosować w ciąży?

Dzień dobry, wczoraj lekarz okulista wyciągnął mi kawałek drewienka wbity pod powiekę. Przepisał mi maść Floxal do stosowania 4-6 razy na dobę przez 4 dni. W tym cyklu staramy się z mężem o dzidziusia. Proszę o odpowiedź, czy stosowanie maści... Dzień dobry, wczoraj lekarz okulista wyciągnął mi kawałek drewienka wbity pod powiekę. Przepisał mi maść Floxal do stosowania 4-6 razy na dobę przez 4 dni. W tym cyklu staramy się z mężem o dzidziusia. Proszę o odpowiedź, czy stosowanie maści będzie bezpieczne dla wczesnej ciąży? Cykle mam zazwyczaj regularne 25 dni. Obecnie jestem w 8 dniu cyklu.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam mgłę w oczach?

Witam. Od około 2 tygodni mam wrażenie mgły na oczach. Po kilku dniach pojawił się ból szyi. Szczególnie przy poruszaniu i skręcaniu zarówno w lewa i prawa stronę oraz odchylaniu do tyłu. Trwał tydzień miałam wrażenie że promieniuje do tyłu... Witam. Od około 2 tygodni mam wrażenie mgły na oczach. Po kilku dniach pojawił się ból szyi. Szczególnie przy poruszaniu i skręcaniu zarówno w lewa i prawa stronę oraz odchylaniu do tyłu. Trwał tydzień miałam wrażenie że promieniuje do tyłu głowy. Ból ustąpił. Proszę napisać czy dolegliwości mogą być zwiazane z guzem mózgu? Kobieta 33 lata
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają u mnie te męty w oku?

Witam, od jakiegoś czasu mam męty w oku widziane na słońcu i w jasnych pomieszczeniach, błyski jak i pogorszone widzenie ,jakbym niektórych rzeczy nie widziała, boję się o wzrok , proszę o odp
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może znaczyć ten problem z widzeniem i ból głowy?

Witam. Od kilku tygodni doskwierają mi dziwne objawy - sama nie wiem już do jakiego specjalisty powinnam najpierw się udać. Zaczęło się od zawrotów głowy, uczucia odurzenia, nagłego osłabienia wzroku w jednym oku (nieostre widzenie z bliska), ból oka... Witam. Od kilku tygodni doskwierają mi dziwne objawy - sama nie wiem już do jakiego specjalisty powinnam najpierw się udać. Zaczęło się od zawrotów głowy, uczucia odurzenia, nagłego osłabienia wzroku w jednym oku (nieostre widzenie z bliska), ból oka (jakby gałki ocznej od wewnętrznego kącika oka, czasem zewnętrznego i uczucia ciała obcego w oku) - rano mam poczucie, że powieka jest lekko opuchnięta (ale bardziej to czuję niż widzę). Do tego dochodzi niekiedy ból jakby zatoki przy nosie, policzka, czasem karku i szyi. Najbardziej martwi mnie nieostre widzenie, ból głowy podczas pracy na komputerze, patrzeniu w telefon i rozmazany obraz gdy zakrywam zdrowe oko i patrzę "chorym". Najczęściej w ciągu dnia, wieczorem mam poczucie, że trochę to się wycisza. Badanie u okulisty nie wykazało żadnych zmian, rezonans głowy wykazał niewielką torbiel w zatoce szczękowej i obniżenie sygnału z gałek bladych (cokolwiek to oznacza). Mam poczucie otępienia, a przez to nagłe, niewyjaśnione osłabienie wzroku poczucie niepewności w codziennym funkcjonowaniu. Zupełnie nie wiem gdzie szukać przyczyn powyższego i jak i u kogo to leczyć. Morfologia krwi nic nie wykazała. Jedynie stan zapalny w oskrzelach. Nie wiem czy to może rzutować na inne części ciała. Będę wdzięczna za pokierowanie. Diagnozuję się, ale mam poczucie, że jeden specjalista odsyła mnie do drugiego, a drugi do pierwszego.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co może być przyczyną moich doleglwiości?

Od dłuższego czasu dziwnie się czuje. Nie wiem do jakiego lekarza powinnam się z tym udać. Mam problem ze wstawaniem, po przebudzeniu przez długi czas czuje się osłabiona(uczucie podobne do kaca), po zjedzeniu śniadania odczuwam mdłości i lekki ból... Od dłuższego czasu dziwnie się czuje. Nie wiem do jakiego lekarza powinnam się z tym udać. Mam problem ze wstawaniem, po przebudzeniu przez długi czas czuje się osłabiona(uczucie podobne do kaca), po zjedzeniu śniadania odczuwam mdłości i lekki ból głowy. Dodatkowo nadmiernie mrugam oczami i próbuje je mocniej otworzyć bo ciagle mam wrażenie ze mam coś nie tak z oczami. Przy tym odczuwam ból przy brwiach. Nie potrafię opisać dokładnie co to za uczucie, ale ciagle mam wrażenie ze muszę bardziej otworzyć oczy bo opadają mi powieki. Często jestem senna bez powodu. Praktycznie już po przebudzeniu odczuwam zmęczenie. A kiedy położę się spac po przebudzeniu czuje się jakby otumaniona. Boli mnie głowa i nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Po przebudzeniu zawsze tez odczuwam taki ból brzucha jaki towarzyszy mi przy miesiączce, który w dalszej części dnia mija. Naprawdę nie mam pojęcia co mam z tym zrobić ale bardzo utrudnia mi to życie.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy laser mógł zaszkodzić moim oczom?

Podczas użytkowania domowego depilatora IPL niestety przypadkowo lampa błysnęła mi w oczy gdy nie było styczności ze skórą. Producenci depilatora zapewniają, że jest bezpieczny dla oczu i można go stosować bez okularów ochronnych. Lecz obawiam się czy z moim wzrokiem nic się nie stało, co mam robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Monika Mazur
Lek. Monika Mazur

Czy przy tej wadzie trzeba cały czas nosić okulary?

Dzień dobry. Czy przy wadzie wzroku (-2.0) na obu oczach należy nosić okulary cały czas?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty
Ważne tematy