Czy to mogło spowodować jakiś wewnętrzny uraz gałki ocznej?

Dzień dobry Proszę o poradę. Otóż niefortunnie zostałam uderzona daszkiem; od czapki z daszkiem podczas przywitania (przytulenia) z osobą znajomą. Daszek uderzył mnie niefortunnie w prawe oko, a dokładnie w miejscu zagięcia nad górną powieką, poniżej łuku brwiowego. Trwało to sekundę, ale w jej momencie poczułam dość mocne uderzenie tym daszkiem w gałkę oczną. Chciałam zapytać czy to uderzenie głową (daszkiem w okolicę oka) mogło spowodować jakiś wewnętrzny uraz gałki ocznej, nerwu wzrokowego, siatkówki, naczynek wewnątrz gałki ocznej lub czy mógł ten incydent w jakiś inny sposób zaszkodzić dla oka.. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 48 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przy tego typu urazach zawsze istnieje ryzyko wystąpienia wewnętrznych uszkodzeń oka, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydają się one niegroźne.

Jednak, jeżeli po takim zdarzeniu nie doświadcza Pani problemów z widzeniem, bólu oka, zaczerwienienia, czy innych niepokojących objawów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uraz nie jest poważny i wszystko jest w porządku.

Mimo to, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy zmian w stanie zdrowia oka, zalecana jest konsultacja z lekarzem okulistą, aby wykluczyć potencjalne urazy, które mogłyby nie dawać natychmiastowych objawów.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/urazy-mechaniczne-oka-i-oczodolu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.