Czy konieczne jest przebadanie okolic oczu i gałki ocznej?

Dzień dobry przychodzę z moją dolegliwością a mianowicie brak czucia oczu ponieważ tak to nazywam ja mianowicie mam straszny dyskomfort w odczuciach a mianowicie nie czuje gałek ocznych oraz wiążą się z nimi inne dolegliwości jak kłócie w lewym lub prawym oku częste łzawienie czucie unerwienia oczu typu jakieś linek w okolicach gałek ocznych dziwne dyskomforty nie czuje nic dosłownie tylko mocne uczucie przejechania palcami nad brwiami na chwilę pomaga z dyskomfortem i potem wraca nie jest też ustalone kiedy się pogarsza podczas wykonywania czynności/spoczynku różnie czasami są one tylko chwile na pare godzin a czasami pogorszenie nie ustępuje a nawet zostaje miałam wykonywane RTG i TK głowy z których wynika że dosłownie nic mi nie ma lecz tylko mam zapchane uczy w badaniach podstawowej morfologii nic poważnego nie wyszło oprócz podejrzenia choroby z wątrobą miałam w tym celu wykonywane USG i wyszło że jest zastłuszczona oraz lekko powiększona chciałbym aby skierowano mnie na jakieś badania morfologiczne lecz na większą ilość rzeczy lub CRP jeżeli można też to czy nadają się takowe objawy na odział okulistyczny w celu dokładnego przebadania okolic oczu i mojej gałki ocznej ?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani niepokój związany z aktualnym stanem zdrowia. Prawidłowo, że wykonano już wstępną diagnostykę, która mogła wykluczyć pewne schorzenia.

W pierwszej kolejności jednak zalecamy Pani stacjonarną konsultację z lekarzem okulistą oraz neurologiem. Tylko specjalista po dokładnym badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce oraz ewentualnym leczeniu.

Przyczyn takich objawów może być wiele, gdzie nie zawsze muszą oznaczać coś niepokojącego. Możliwe, że niezbędne będzie wykonanie badania dna oka, a także USG oka, jak i rezonansu magnetycznego oczodołów.

Dopiero taka diagnostyka pozwoli wychwycić wszelkie nieprawidłowości związane z narządem wzroku.

Istnieje również przypuszczenie, że mogły rozwinąć się u Pani parestezje w obrębie twarzoczaszki. Uszkodzenie nerwów obwodowych może prowadzić właśnie do takich dolegliwości.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-choroby-i-wady-wzroku

https://portal.abczdrowie.pl/bol-oka

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-tkanek-oczodolu

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.