Co może oznaczać takie pulsowanie powieki i zaburzenia koncentracji?

Od kilku miesięcy co jakiś czas mniej więcej od tyg do 2 pulsuje mi non stop lewa powieka, towarzyszy także brak koncentracji nawet w najprostszych sytuacjach ciężko mi się skupić. Zdąża się że czuję jakby coś mi ściskało oko od środka, jakby mięsień sie zaciskał i nie puszczał. Co to może być? Brałam magnez ale nic się nie zmieniło

Najlepszą ścieżką postępowania będzie wykonanie badań laboratoryjnych: morfologii, wapnia, magnezu, sodu, potasu i chlorków. Z uwagi na zaburzenia koncentracji, warto sprawdzić także stężenie TSH, ft3 i ft4. Wbrew obiegowej opinii, nadmierne kurcze mięśni powodują zwykle zaburzenia gospodarki wapniowej (a te mogą wynikać z nieprawidłowej pracy tarczycy).