Dlaczego mam pulsowanie powiek?

Witam. Pulsuja mi dolne powieki, o ile ma jakieś to znaczenie to lewa powieka o dużo częściej niż prawa. Próbowałem magnezu i innych witamin przez dobre 15 dni bez przerwy i bez skutków. Byłem z tym u lekarza Lekarz mi przypisal Relanium, Pramolan, Galvenox. Z tego co czytałem któreś z tych to są psychotropy. Czy słuszne jest kierować się tymi lekami jeśli mam taki problem?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w obecnej sytuacji należałoby się udać może do okulisty. Pulsowanie powiek czy drganie to dolegliwości, które mogą wynikać z faktycznych niedoborów jonów magnezu, sodu czy potasu. Możliwe, że w dalszym ciągu podaż tych jonów jest zbyt mała i dlatego te dolegliwości nie ustępują. Niemniej jednak te symptomy mogą mieć związek z chorobą wzroku. Z tej też przyczyny warto udać się na konsultację do okulisty, aby to sprawdzić przy pomocy fachowego sprzętu. Jeśli lekarz nie zauważy nieprawidłowości to prawdopodobnie zostaną Panu przepisane suplementy wyżej wymienionych pierwiastków w większych stężeniach. Jeśli natomiast dalsza kuracja okaże się nieskuteczna to trzeba będzie pomyśleć o konsultacji z neurologiem. Lekarz może zlecić np. badanie TK głowy, aby sprawdzić czy nie ma nieprawidłowości w obrębie tego obszaru. Na podstawie uzyskanych wyników możliwe będzie ustalenie dalszego toku postępowania.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/drgajaca-powieka-nie-bedzie-juz-dla-ciebie-uporczywa-znamy-przyczyny-i-podpowiadamy-jak-sobie-z-tym-poradzic

https://portal.abczdrowie.pl/drganie-oczu-moze-byc-objawem-leku-sprawdz-czy-wystepuje-to-na-tle-nerwowym

https://portal.abczdrowie.pl/drganie-powieki-charakterystyka-niedobor-magnezu-zespol-suchego-oka-choroby-neurologiczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.