Dlaczego mam to drganie w oku?

Dzień dobry. Od około tygodnia w lewym oku czuje takie jakby drganie, troche tak jakby pod powieką coś mi pulsowało. Nie trwa to bez przerwy ale codziennie zdarza sie taki epizod lub nawet kilka razy dziennie. Czasem boli mnie głowa po tej stronie. Oko też czasem szczypie lub robi sie czerwone ale kiedyś okulista powiedział mi że mam to lewe oko troche bardziej suche niż prawe. Zaczęłam sie martwić że to może być jakiś guz lub inne niebezpieczne schorzenie. Czy bez jakichkolwiek innych większych objawów jest to możliwe?
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

drganie powieki to dosyć częsty objaw, który zazwyczaj nie zwiastuje poważnej choroby. Mimo to, nie wolno go bagatelizować i najlepiej skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem.

Drganie powieki może występować z powodu przemęczenia, stresu, długotrwałego korzystania z ekranów lub niedoborów witamin. Problemy z suchością oka również mogą być przyczyną. Najlepiej udać się w tej sprawie do lekarza rodzinnego bądź okulisty, który zaleci dalsze postępowanie, ewentualnie zleci badania diagnostyczne.

Temat ten opisywaliśmy w tekstach:

https://portal.abczdrowie.pl/drganie-powieki-charakterystyka-niedobor-magnezu-zespol-suchego-oka-choroby-neurologiczne,

https://portal.abczdrowie.pl/drgajaca-powieka-czy-na-pewno-blahy-problem-moze-wskazywac-na-powazne-schorzenia-neurologiczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.