Dlaczego moje powieki różnią się od siebie?

Witam, zauważyłem od okołu dwóch lat różnice pomiędzy jedną powieką oka a drugą. Lewa otwiera się jak by o wiele bardziej od lewej, byłem u okulisty i usłyszałem że to normalne i żebym z tym nic nie robił jednak czuje straszny dyskomfort. Pytanie brzmi co dało by się z tym zrobić i czy wchodzi w grę jakaś operacja plastyczna ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro okulista nie zauważył żadnych nieprawidłowości, to być może przyczyną takiego stanu jest opadająca powieka. Pod linkiem https://portal.abczdrowie.pl/przyklad-opadania-powiek znajdzie Pan zdjęcie, które pokazuje, jak wówczas wygląda oko.

Schorzenie to objawia się fałdem skóry na górnej powiece, przez co można odnieść wrażenie nie do końca otwartego oka. Problem ten może dotyczyć jednego oka bądź obu. Nadmiar luźnej skóry w tym miejscu sprawia, że powieka staje się ciężka i wiotka, co czasem ogranicza pole widzenia.

W takim przypadku konieczne może być zastosowanie leczenia. Jedną z najbardziej popularnych metod leczenia opadającej powieki jest blefaroplastyka, czyli inaczej plastyka powiek. Najlepiej jednak umówić się na konsultację ze specjalistą, który oceni, czy Pański problem wymaga takiego postępowania.

Temat ten został poruszony w tekście: https://portal.abczdrowie.pl/korekcja-opadania-powiek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.