Wrodzone opadnięcie powieki u rocznego dziecka

witam! moja córka ma roczek i ma wrodzone opadnięcie lewej powieki,moje pytanie brzmi; czy jest w tym czasie jakikolwiek możliwy zabieg bądź operacja.Proszę o odpowiedź gdyż jest to dla mnie bardzo ważne i nie wiem jaki kroki powinnam najpierw wykonać żeby mojemu dziecku pomóc.

Witam,

Pierwszym pytaniem jest przyczyna opadania? Czy została wyjaśniona. Po drugie jeżeli przyczyna jest wyjaśniona to gdy opadanie powieki nie zaburza widzenia oka z opadającą powieką i nie powoduje tak zwanego "leniwego oka" a dziecko nie musi specjalnie unosić bródki do góry aby patrzeć to pozostaje kontrola co 3-6 miesięcy u pediatry i u okulisty celem obserwacji prawidłowego rozwoju i prawidłowej funkcji widzenia.
I w wieku około 3-4 lat można wykonać operację jeżeli będą wskazania celem korekcji opadania powieki. Jednakże wszystko jest zależy od badań, systematycznych kontroli i braku zaburzeń rozwoju widzenia obu oczu.