Opadnięcie powieki w wyniku stresu

Witam,sprawa dotyczy mojej mamy.Ma 45 lat.Około 3 lat temu,gdy pojawiły się duże sytuacje stresowe,u mamy opadła prawa brew.Nie jest to mocno widoczne aczkolwiek zauważalne.Miała robioną tomografię bez kontrastu,która kompletnie nic nie wykazała a mama nie skarżyła się nigdy na żadne dolegliwości z tym związane.Jednak od 3 dni łzawią jej oczy,dziś tylko to jedno. Mówi że gorzej jest na powietrzu.Czy obie sytuacje mogą mieć ze sobą powiązanie?Jaka może być przyczyna tej pierwszej?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Mgr Katarzyna Malcher
Mgr Katarzyna Malcher

Witam, nie wydaje mi się, żeby opadanie powieki i łzawienie były związane ze stresem. Wynik TK głowy może nie być wystarczającym dla wykluczenia etiologii "neurologicznej". Zalecałabym w pierwszej kolejności konsultację z lekarzem (może na początek z internistą, a jeśli będzie trzeba, z okulistą i neurologiem).

Jeśli lekarz wykluczył somatyczne pochodzenie trudności, ich podłoże może być także emocjonalne (stresowe, związanie z przeżyciami, doświadczeniem). Zachęcam do podjęcia konsultacji z neurologiem i psychologiem.

0

Witam Panią. Czasem tomograf komputerowy nie daje wyraźnego obrazu i wówczas pozostaje wykonanie badania rezonansem magnetycznym. Moim zdaniem Pani mama powinna być w stałym kontakcie z lekarzem ponieważ pojawiają się kolejne wrażenia, symptomy być może objawy, które mogą stanowić wskazówkę dla lekarza. Oczywiście, że to co dzieje się z Pani mamą może mieć związek ze stresem (zwłaszcza jeśli był silny i dłużej trwający). Jednak w obecnej sytuacji uważam, że optymalnym rozwiązaniem dla Pani mamy byłby kontakt z lekarzem i psychologiem ponieważ nadal jest to faza diagnozy. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

0

Sugeruję konsultację zarówno u neurologa jak i psychologa. W pierwszej kolejności należałoby wykluczyć somatyczne pochodzenie problemu Pani Mamy, a następnie udać się do psychologa, ponieważ nie przepracowane emocje, stres mogą powodować właśnie takie objawy.

Serdeczne pozdrowienia!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty