O czym świadczą problemy z pamięcią świeżą?

Mój tata ma spore problemy z pamięcią świeżą. Nie pamięta sytuacji, które zdążyły się chwilę temu. To samo pytanie zadaje kilkakrotnie. Ale gra w karty, rozwiązuje krzyżówki, jeździ autem. Jeszcze kilka lat temu potrafił wszystko zrobić, teraz nie chce nie potrafi. O czym to może świadczyć? Tata ma 67 lat.

Witam Panią. Proszę nie czekać ze swoim niepokojem. Właściwym specjalistą do diagnozy może być lekarz neurolog, który skieruje Pani tatę jeśli zajdzie taka potrzeba na badanie u neuropsychologa. Są to specjaliści, którzy mają wiedzę, metody by zbadać o czym świadczy to co dzieje się z pamięcią Pani taty. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry,
Objawy o których Pani pisze mogą być niepokojące. Zachęcam do osobistej konsultacji z lekarzem neurologiem.

Dzień dobry, z uwagi na objawy jakie występują u Pani taty warto wybrać się do neurologa. Problemy z pamięcią mogą mieć wiele przyczyn. Jednak konieczne jest wykluczenie poważnych chorób takich jak Alzheimer, demencja starcza, czy inne. Myślę że nie powinna Pani dłużej czekać tylko zachęcić tate do konsultacji neurologicznej.

Szanowna Pani,

w tej sytuacji powinna Pani zadbać o bezpośrednią konsultację u lekarza neurologa i być może neuropsychologa. Są to specjaliści, którzy posiadają najlepszą wiedzę i metody, które mogą pomóc Pani tacie.
Proszę nie zwlekać z wizytą.

Życzę wszystkiego dobrego!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl