Poważne problemy z pamięcią i koncentracją po przeszczepie nerki

Po przeszczepie nerki mam poważne problemy z pamięcią i koncentracją. Nie jestem w stanie niczego się nauczyć, czasami kilkakrotnie czytam ten sam wykład zanim się zorientuję, że już go czytałam. Wcześniej (od ok. 12 lat) zaczęły się problemy z zapamiętywaniem twarzy. Teraz mam problem z zapamiętaniem czegokolwiek. Inne dziwne objawy to stopniowa utrata węchu, ale poprawa wzroku. Czym mogą być spowodowane takie problemy? Czy mogę sobie jakoś pomóc? Pracuję umysłowo.

Dzień dobry!

Proszę osobiście skonsultować się z lekarzem neurologiem oraz neuropsychologiem w celu przeprowadzenia badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Proszę skonsultować się z lekarzem neurologiem. Jeśli wykluczy inne zaburzenia, warto skonsultować się z psychiatra, gdyż podobne objawy mogą pojawiać się także na tle trudności psychicznych (stres, trudności emocjonalne itp).