Problemy ze pamięcią i koncentracją

Gdy byłem w liceum uczyłem się naprawdę dobrze, potrafiłem się skupić na nauce, czytać notatki, bardzo wiele zapamiętywałem nawet z samych lekcji. Teraz jestem na studiach, początkowo również szło mi bardzo dobrze, ale od jakiegoś czasu (ok. 1,5 roku) nie potrafię skupić się na rzeczach, których się uczę, czytanie nie sprawdza mi już takiej przyjemności i mnie męczy, kiedyś czytałem bardzo dużo. Uczę się, czytam notatki, ale po pierwsze - bardzo trudno mi się na nich skoncentrować, a po drugie - i tak niewiele zapamiętuję. Strasznie utrudnia mi to naukę, nie mam pojęcia, co może być powodem danego stanu rzeczy.

Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych
najczęściej spowodowane są brakiem snu, stresem,
przemęczeniem lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też zaburzeniom nerwicowym, stanom lękowym i depresji.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo zdiagnozowany.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem.
Jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i zastosuje odpowiednie leczenie.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl