Co mam myśleć o moich problemach z pamięcią?
Dzień dobry, od czasu stresującego przeżycia rok temu czuję, że moja pamięć jest słabsza, szczególnie ta krótka. Martwię się, że to stresujące przeżycie mogło uszkodzić hipokamp lub też że straciłem pamięć, ponieważ zbyt długo przeglądałem telefon w chwilach gorszego samopoczucia. Nigdy nie doznałem żadnego fizycznego uszkodzenia głowy. Byłem jedynie wielokrotnie narażony na stres. Przed stresującym okresem miałem robioną tomografię komputerową, która nie wykazała nic niepokojącego. Obawiam się, że problemy z pamięcią negatywnie wpłyną na moją przyszłość.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Witam Pana,
Problemy z pamięcią i z koncentracją u ludzi młodych najczęściej spowodowane są
brakiem snu, stresem, przemęczeniem, nadmiernym korzystaniem z komputera,
smartfonu lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym i depresji.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo zdiagnozowany.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia
właściwego rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem
i ewentualnie terapia psychologiczna.
Jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem, który pokieruje dalszą
ścieżką diagnostyczną i zastosuje odpowiednie leczenie.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/