Co może oznaczać uczucie pustki w głowie i problemy z koncentracją?

Potrzebuje pomocy mianowicie mam chyba jakieś poważne problemy ze swoją głowa czuje ciagłe uczucie pustki w głowie tak jakby ktoś odebrał moje myśli nie mogę się na niczym skoncentrować mam problemy z pamięcią potrafię tylko słuchać innych ludzi co do mnie mówią a moje odpowiedzi do nich to tylko „tak” „okej” „dobrze” jak coś chce powiedzieć nie mogę zebrać swoich myśli poprawnie skonstruować zdania moje wypowiedzi zawierają co najwyżej pare słów i trwają zwykle 3 sekundy nie mogę wejsc w dłuższa interakcje z żadnym człowiekiem bo po prostu nie mogę się wysłowić nie mam Żadnych myśli tak jakbym się blokował w środku straszne uczucie po prostu czuje pustkę w głowie i ciągnie się to już od jakiś paru miesięcy mam 21 lat i jest to straszne uczucie z dnia na dzień czuje jakby było coraz gorzej wszystko co czytam albo ogladam potrafię zapomnieć nie umiem wyciągnąć z tego żadnych wnioskow to jest strasznie uciążliwe proszę o pomoc!

Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych
najczęściej spowodowane są brakiem snu, stresem,
przemęczeniem, nadmiernym korzystaniem z komputera,
smartfonu lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też zaburzeniom nerwicowym, stanom lękowym
i depresji.
Problemy z pamięcią i koncentracją powodują problemy
z komunikacją. .
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby podjął Pan leczenie, psychoterapię,
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny
i znalezienia właściwego rozwiązania problemu jest konsultacja
z psychologiem i ewentualnie terapia psychologiczna.
Jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i zastosuje odpowiednie leczenie.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/