Problemy z pamięcią i uczucie otępienia - proszę o pomoc

Dzień dobry. Postanowiłem opisać tu swoje problemy, gdyż nie wiem do końca do jakiego lekarza powinienem się zgłosić. Otóż od jakiegoś czasu zacząłem mieć problemy z pamięcią. Chodzi o to, że mam kłopoty z zapamiętaniem tego co robiłem lub czytałem, czy też oglądałem przed chwilą. Jest to irytujące, gdyż jeżeli potrzebuję zapamiętać na przykład jakąś informację z poprzedniej strony książki to muszę kilka razy to sobie przeczytać zanim przejdę dalej. Zdarzają mi się też takie sytuacje, szczególnie przy graniu w gry planszowe, że po prostu zapominam na przykład gdzie odłożyłem przed chwilą jakiś przedmiot lub jaki był wynik oczek na kostce do gry. Mógłbym takich sytuacji wymienić kilka, ale chodzi o istotę problemu. Dodatkowo też zauważyłem, że mam czasem problemy z logicznym myśleniem oraz kłopoty z przypominaniem sobie informacji. Ogólnie udaje mi się zwykle to przypomnieć, ale wymaga to niekiedy dużo czasu. W takich chwilach po prostu czuję jakby mój mózg pracował na niskich obrotach. Mam też czasami duże problemy z koncentracją. Zauważyłem też, że od dłuższego czasu mam poczucie takiej pustki, jakiegoś braku. Odczuwam brak motywacji, czasem ciężko jest mi coś zrobić, bo mam wrażenie, że to nie ma sensu. Dodatkowo też podczas rozmowy z drugimi osobami zacząłem się jąkać. Jest to dość sporadycznie, aczkolwiek nigdy wcześniej tego nie miałem. Mam 23 lata, jestem studentem na Politechnice Gdańskiej. Udaje mi się być w czołówce, jeżeli chodzi o wyniki. Często słyszę od kolegów, czy prowadzących, że jestem bardzo zdolny i ogarnięty. Od początku studiów mam stypendium naukowe i udaje mi się je utrzymać. Lubię się uczyć, ale przez te problemy z pamięcią i uczucie otępienia tracę wiarę w siebie. Niecałe dwa lata temu uświadomiłem sobie, że moje życie może wyglądać lepiej. Mogę być kim chce, mogę być szczęśliwy i nie zamartwiać się. Od tego czasu zacząłem się rozwijać wewnętrznie. Zmieniłem tok myślenia, nauczyłem się doceniać to co mam i dziękować za to. Jednak problemy, które mam nie pozwalają mi się wejść na wyższy poziom. Postanowiłem, że poszukam pomocy, jednak nie wiem jakie badania mógłbym wykonać, żeby się dowiedzieć z czego to wszystko wynika. Bardzo dziękuje za pomoc.

Witam Pana,
Problemy z pamięcią i z koncentracją u ludzi młodych
najczęściej spowodowane są brakiem snu, stresem,
przemęczeniem, nadmiernym korzystaniem z komputera,
smartfonu lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym i depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem
i ewentualnie terapia psychologiczna.
Jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i zastosuje odpowiednie leczenie.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl