Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Braki koncentracji i pamięci oraz uczucie pustki w głowie

Witam.Od paru miesięcy męczę się z brakiem koncentracji,pamięci i brakiem myśli,pustką w głowie .Problemy z pamięcią i koncentracją zostały zdiagnozowane przez psychologa ponad miesiąc temu.Nie mogę skupić się na nauce,a moje wyniki są marne.Obawiam się,że przez to będę musiała powtarzać rok.Nie mam ochoty cokolwiek jeść.Sypiam 8 godzin dziennie.Egzaminy wychodzą także z marnym skutkiem.Proszę o pomoc.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Dziecko z ADHD w szkole

ADHD to zespół nadpobudliwości ruchowej. Dotyka on najczęściej dzieci. Jak uczeń z ADHD może funkcjonować w szkole. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0

Podobne zaburzenia moga mieć różne podłoże- zarówno psychologiczne jak i somatyczne (np zaburzenia hormonalne). Na początek warto skosnultowaę się z lekarzem POZ. W razie potrzeby skieruje na dalszą diagnostykę. Jesli lekarze wykluczą inne choroby, skierują na psychoterapię. Psycholog pomoże Pani zrozumieć głębsze, emocjonalne i osobowościowe przyczyny trudności, a takze poradzic sobie z nimi.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam Panią. Napisała Pani, że ponad miesiąc temu zostały u Pani zdiagnozowane problemy z pamięcią i koncentracją przez psychologa. Z Pani opisu wnioskuję, że te problemy pogłębiają się. Sama diagnoza z jakimi funkcjami ma Pani problem nie wystarczy. Należy je osadzić w konkretnym kontekście. Dopiero wtedy możliwa będzie odpowiednia pomoc. Problemy z pamięcią, koncentracją mogą być wynikiem zdarzeń traumatycznych. Tego typy zdarzenia (doświadczenia) mogą rozregulować układ nerwowy. Jeśli moja hipoteza byłaby prawdziwa potrzebuje Pani pomocy specjalisty terapii traumy. Jeśli Pani zechce proszę napisać na mój adres mailowy to wyślę Pani kontakt do terapeutki pracującej w Poznaniu. Teraz moim zdaniem najważniejsza jest diagnoza. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy