Z czego może wynikać taki problem z formułowaniem myśli?

Dzień dobry, Od dłuższego czasu (jakiegoś roku) mam problem z formułowaniem myśli. Często mówię nieskładnie, niepoprawnie gramatycznie, często brakuje mi słów, żeby wyrazić to co chce przekazać. Mam wrażenie, że to sprawia, że wydaje się mało elokwentna i mało inteligentna. Gdy coś mówię mam uczucie pustki w głowie. To powoduje, że nie chce uczestniczyć w życiu społecznym, spotykać się z kimś na żywo. Poza tym czuje ciągły niepokój. I mam problemy z zasypianiem, bo mam natłok myśli - muszę włączać sobie jakiś serial, żeby zasnąć. U mnie w rodzinie 1 z rodziców ma stwierdzone urojenia.
KOBIETA, 29 LAT 5 miesięcy temu

Uwzględniając wiek- należy w pierwszej kolejności dążyć do poprawy snu nocnego oraz zmniejszenia pozostałych objawów (niepokój- objawy lękowe; uczucie pustki w głowie, wycofanie społeczne, niskie poczucie własnej wartości są z kolei są z kręgu objawów depresyjnych). Zaburzenia pamięci mają najczęściej charakter wtórny do pozostałych objawów i one w pierwszej kolejności wymagają diagnostyki i adekwatnego leczenia.