Z czego mogą wynikać takie ataki?

Od 2 tygodni borykam sie z dziwnymi atakami które trwają około godziny, a zaczynaja sie od uderzającej fali idącym na plecach aż do szyji, różnej to tonacji szumów w uszach oraz podczas takiego ataku zawroty głowy, uczuciem bycia pijanym, pojawia sie lęk przed takim stanem, a kończy sie to wszystko metalicznym posmakiem w ustach, cały czas mam drżenie mięśni w ciągu dnia, dodam ze choruje na cukrzyce typ 2 a mój cukier zawsze jest ponad normę rano. Miesiąc temu byłem na kuracji która trwa 4 miesiące na zaburzenie depresyjno lekowe i brałem jeden lek na noc Dulsevie. Przerwałem terapie z powodu konieczności pójścia do pracy a po leku czułem oszołomienie poranne ( lek odstawiony w ciągu 12 dni zmniejszając dawkę co 3-4 dni o polowe). Nie wiem gdzie zdiagnozować problem, prosze o wskazanie kierunku leczenia, dodam ze na codzień musze kierować auto w pracy i te ataki są uciążliwe Pozdrawiam

Witam,

jeśli cukier jest pod dobrą kontrolą to w pierwszej kolejności udać się do lekarza prowadzącego psychiatry gdyby okazało się, że jest ciężko z wizytą to wystarczy wizyta teleporada.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby również udać się do lekarza rodzinnego oraz diabetologa.

Pozdrawiam

Witam Pana,

Jeżeli zdiagnozowano u Pana zaburzenia depresyjno-lękowe,

to one mogą powodować objawy, które Pan opisuje.

Ludzie cierpiący na zaburzenia depresyjno-lękowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,

uczucie uciskającej guli w gardle, bóle głowy i wiele innych dolegliwości,

które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pana napięcie, niepokój,

stany lękowe i cierpienie.

Nieleczone zaburzenia depresyjno-lękowe cały czas postępują

i prowadzą do nasilania się objawów oraz pogarszania się stanu

zdrowia psychicznego.

Bardzo ważne jest, żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie,

odpowiednio dopasowaną psychoterapię.

Żeby Panu pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły do opisanych

zaburzeń i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/