Czy taki sprzęt mu pomoże i będzie bezpieczny?

Witam chciałbym zapytać o opinie bo chciałbym ojcu na urodziny kupić buta do ozonowania stopy cukrzycowej czy warto ? Ojciec jest długoletnim cukrzykiem z chorobami i po lekkim udarze. Czy taki sprzęt mu pomoże i będzie bezpieczny ? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

urządzenie do ozonowania stopy to specjalistyczne narzędzie medyczne używane do lokalnej aplikacji ozonu na obszarze stopy. Jest to forma terapii tlenowej, która wykorzystuje ozon ze względu na jego silne właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe. Urządzenia te zazwyczaj mają postać buta lub komory, do której umieszcza się stopę, a ozon jest dostarczany w kontrolowanych warunkach, aby przyczynić się do leczenia lub złagodzenia różnych schorzeń stopy.

Działanie urządzenia do ozonowania stopy na osoby cierpiące na cukrzycę może być korzystne, zwłaszcza w przypadku tych, którzy borykają się z problemami związanymi z gojeniem się ran, infekcjami czy owrzodzeniami. Ozon, stosowany w kontrolowany sposób, może przyspieszyć procesy regeneracji tkanek, zwiększyć dopływ tlenu do uszkodzonych obszarów oraz zredukować ilość mikroorganizmów patogennych. Te właściwości mogą wspomagać leczenie trudno gojących się ran, co jest szczególnie ważne w przypadku stóp cukrzycowych, które są podatne na poważne komplikacje, w tym zakażenia i owrzodzenia. Jednakże, zastosowanie takiego leczenia powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem i dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, co Panu radzimy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/terapia-ozonem-remedium-na-wszystko-pytamy-specjalistow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.