Głębokie rany na nogach, z których sączy się ropa

Dzien dobry moj maz na nogach ma glebokie ropiejace rany z ktorych saczy sie ropa do tego stopnia ze skarpety buty i spodnie sa totalnie , mokre . Z tych ran slychac saczenie ,dodam ze jest cukrzykiem ,ma niewydolnosc krazeniowa arytmie . niestety o szpitalu nie chce slyszec jakie moga bys skutki bo brak mi argumenow zeby rozpoczal leczenie szpitalne ,bo my juz nienadazamy nawet z wycieraniem sladow ropy z podlog .Prosze o odpowiedz moze to go skloni do leczenia z gory dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Przede wszystkim należy zadbać o wyrównanie wyników cukrzycy, kiedy glikemie będą dobre, rany łatwiej się zagoją. Myślę, że w przypadku męża konieczne jest obejrzenie zmian przez chirurga, nalpiej w poradni stopy cukrzycowej. Proszę nie bagatelizować tych zmian, jeśli zakażenie będzie się rozwijać, może to doprowadzić nawet do martwicy.
Pozdrawiam