Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 6 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kardiologia: Pytania do specjalistów

Czy niedomykalność zastawki serca jest przeciwwskazaniem do szczepienia?

Dzień dobry. Mam pytanie czy przy niedomykalnosci zastawki serca nie ma przeciwskazań do szczepienia na covid 19.Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co znaczy pogorszenie wzroku przy braniu tych leków na nadciśnienie?

Biorę tabletki prenessa na nadciśnienie od 5 dni i trochę kiepsko widzę.1/2 rano i wieczorem co mam w tej sytuacji zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego boli mnie głowa po leku Betaloc?

Witam. Od 3 miesięcy zazywam betaloc zok 50.od tego czasu pojawiły się u mnie nieustające bóle głowy czy może być to spowodowanie przez zazywane lekarstwa
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ten wzrost wagi jest spowodowany Nebiletem?

Dzień dobry, odkąd zacząłem przyjmować na nadciśnienie nebilet 1.25 rano oraz valsacor 80 na noc, przytyłem 5 kg (minęły 2 miesiące). Czy to może być powiązane z tymi lekami?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Mateusz Durbas
Mgr Mateusz Durbas

Dlaczego mam to przyspieszone bicie serca?

Dzień dobry. Mam 40 lat. Bywa czasami tak że mam ataki duszności, przyspieszone bicie serca które temu towarzyszy. Zaczynam panikować że zaraz coś się stanie. Nie mogę opanować oddechu. Gdy to minie, a różnie z tym bywa na przykład 5... Dzień dobry. Mam 40 lat. Bywa czasami tak że mam ataki duszności, przyspieszone bicie serca które temu towarzyszy. Zaczynam panikować że zaraz coś się stanie. Nie mogę opanować oddechu. Gdy to minie, a różnie z tym bywa na przykład 5 minut, czasami dłużej, sprawdzam sobie ciśnienie i jest ok. Przy wzroście 190 ważę 94 kg, dużo jeżdżę na rowerze. Czy może to być nerwica ? Nie odczuwam bólu w klatce piersiowej, może jest to coś w rodzaju lekkiego ucisku w górnych jej częściach, przy samych ramionach. Po prostu nie umiem opanować przyspieszonego oddechu, uspokoić się. Już nie wiem czy to po stronie fizycznej czy psychicznej. Ostatnio 3 tygodnie miałem założonego holtera i nic. Jedyne co, to mam niski puls bo utrzymuje się w granicach 50-57 za dnia. Proszę o radę.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Dlaczego mam takie problemy z oddychaniem mając 26 lat?

Witam Mam 26 lat od jakiegoś czasu mam problemy z oddychaniem. gdy za bardzo skupie się na oddechu zaczynam wzdychać ( łapać bardzo głębokie oddech ) czuje w pewnym momęcie blokadę i opór w klatce piersiowej. Następny problem to zasypianie... Witam Mam 26 lat od jakiegoś czasu mam problemy z oddychaniem. gdy za bardzo skupie się na oddechu zaczynam wzdychać ( łapać bardzo głębokie oddech ) czuje w pewnym momęcie blokadę i opór w klatce piersiowej. Następny problem to zasypianie gdy zaczynam usypiać zaczyna brakować mi wdech wyglada to tak jak bym na chwilę zapomniał jak sie oddycha. meczy mnie to chwilę po czym udaje mi sie usnąc i problemu juz nie ma . Leczylem sie na nerwicę lękową brałęm Escipram oraz Fluanxol po jakimś czasie objawy oddechu ustały lecz to wrociło. Jestem pod opieką kardiologa ze wzglądu na dawne problemy z ciśnieniem . Miałem robione badania Morfologia - lekko podwyższony cholestrol Ekg - echo serca spirometria ciśnienie przeważnie 125/75 Zaczyna mnie to juz bardzo męczyć i juz sam nie wiem czy na pewno to nerwica prosze o pomoc i wskazówki co dalej robic? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Anna Ingarden
Mgr Anna Ingarden

Jak wyleczyć te objawy nerwicy?

Witam serdecznie, Ponad dwa lata temu zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową. Badania fizyczne nic nie wykazały. Ostatnie echo serca robiłam w styczniu, tydzień temu doppler tętnic szyjnych. Holter rok temu. Objawy jakie mam codziennie to duszności, bóle w klatce, często... Witam serdecznie, Ponad dwa lata temu zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową. Badania fizyczne nic nie wykazały. Ostatnie echo serca robiłam w styczniu, tydzień temu doppler tętnic szyjnych. Holter rok temu. Objawy jakie mam codziennie to duszności, bóle w klatce, często podwyższony puls. Kilka dni temu doznałam silnego bólu w klatce, na drugi dzień udałam się do lekarza POZu. Miałam wykonane EKG. Lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze, ale... na wydruku widniał opis: niewykluczony zawał serca ściany przedniej, prawdopodobnie przebyty. Doktor twierdził, że na te opisy się nie patrzy w ogóle. Ja jednak jestem przerażona. A nie chcę znowu chodzić od kardiologa do kardiologa. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Arkadiusz Ciołkowski
Mgr Arkadiusz Ciołkowski

Czy mogę pić alkohol stosując Telmizek?

Witam Od 3 dni biorę dwa leki tj. Telmizek oraz captopril 12,5 mg. Leki biorę rano po śniadaniu. Czy wieczorem mogę sięgnąć po piwo czy będzie to kolidowało z lekami ? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym wysokim pulsem?

Od czego może wynikać szybkie męczenie się i bardzo wysoki puls u 50 letniej kobiety ? Waga 75 kg 175cm wzrostu, badania krwi i EKG w normie, tarczyca również w porządku
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te wartości pulsu są normalne w tej sytuacji?

Witam, mam 18 lat i 163cm, mam problem ponieważ w pozycji leżącej, puls potrafi mi spaść wieczorem do 60-65 uderzeń na minutę, podczas siedzenia jest to 66-75 a podczas stania 76-85,mierzylem sobie ciśnienie na siedząco i było to 110/80 dodam... Witam, mam 18 lat i 163cm, mam problem ponieważ w pozycji leżącej, puls potrafi mi spaść wieczorem do 60-65 uderzeń na minutę, podczas siedzenia jest to 66-75 a podczas stania 76-85,mierzylem sobie ciśnienie na siedząco i było to 110/80 dodam że mam nerwice serca ale podczas sprawdzania tego byłem spokojny i opanowany, podczas normalnego wysiłku jak jazda na rowerze mam puls w okolicach 100-130, moim pytaniem jest to czy wszystko jest prawidłowe? Czy mam powodu do obaw?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Czy ten lek uzależnia?

Czy Neo-Gilurytmal uzależnia?jakim Lekiem można go skutecznie zastąpić?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Adam Curylo
Dr n. med. Adam Curylo

Co robić z tym szybkim biciem serca?

Witam mam problem I niewiem już. Kto. Może mi pomóc. A więc tak od ponad 3 lat źle się czuję zaczęło się od szybkiego bicia serca potem takie podenerwowanie w brzuchu dziwne uczucie w głowie bóle nóg od kolan w... Witam mam problem I niewiem już. Kto. Może mi pomóc. A więc tak od ponad 3 lat źle się czuję zaczęło się od szybkiego bicia serca potem takie podenerwowanie w brzuchu dziwne uczucie w głowie bóle nóg od kolan w dół bóle takie jak by zakwasy dziwne uczucie w szyi z prawej strony tak jak by ucisk i mam czasem wrażenie jak by mi się w głowie kręciło. Zrobiłem mnóstwo badań krew kilka razy usg Dopplera żył i tętnic usg brzucha rezonans głowy wszystko dobrze. A czuje się nadal kiepsko co mogę zrobić jeszcze proszę o pomoc. Mężczyzna 41 lat pracuję fizycznie całe życie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Co oznacza ten opis EKG Holter u 51-latka?

Dzień Dobry, Proszę o interpretację poniższego wyniku badania holter EKG. Czy wynik mieści się w normie, czy konieczna jest wizyta u kardiologa? Rytm zatokowy przez 96,01% zapisu, o średniej częstości HR: 73/min, minimalnej częstości HR: 55/min (d2 07:19) oraz maksymalnej... Dzień Dobry, Proszę o interpretację poniższego wyniku badania holter EKG. Czy wynik mieści się w normie, czy konieczna jest wizyta u kardiologa? Rytm zatokowy przez 96,01% zapisu, o średniej częstości HR: 73/min, minimalnej częstości HR: 55/min (d2 07:19) oraz maksymalnej częstości HR: 120/min (d2 11:55) Bez zaburzeń przewodzenia, bez pauz. Pobudzenia nadkomorowe:1415 /dobę, w tym 5 par, 3 "trójki", 3 częstoskurcze nadkomorowe, najszybszy o częstości 126/min, najdłuższy z 5 pobudzeń Pobudzenia komorowe:2 /dobę, pojedyncze.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Adam Curylo
Dr n. med. Adam Curylo

Jak w tej sytuacji mam przyjmować Betaloc?

Witam nie pamiętam czy zażyłam rano tabletkę betalog zok 25. Ciśnienie mam zazwyczaj 100/60 a biorę go na obniżenie pulsu i siły bicia serca. Przepisaną mam 1 tabletkę rano i 0.5 popołudniu. Nie wiem czy żarzyć teraz tabletkę skoro nie pamiętam czy połknęłam czy ominąć. Proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie poranne tętno spoczynkowe jest prawidłowe?

Czy poranne tetno spoczynkowe 75-80 przy normalnym cisnieniu u osoby 82 letniej jest prawidlowe
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Kardiologia Interna

Czy moje objawy mają związek ze szczepieniem na Covid?

Dzień dobry. 12 maja miałam pierwsza dawkę szczepienia przeciwko covid19, po kilku dniach dostałam zawrotów głowy i duszności tak silnych, że wylądowałam na sorze. Później znowu to się powtórzyło, przyjechała karetka, uznali, że wszystkie parametry są w porządku. Dostałam później... Dzień dobry. 12 maja miałam pierwsza dawkę szczepienia przeciwko covid19, po kilku dniach dostałam zawrotów głowy i duszności tak silnych, że wylądowałam na sorze. Później znowu to się powtórzyło, przyjechała karetka, uznali, że wszystkie parametry są w porządku. Dostałam później skierowanie do szpitala, z sercem też jest wszystko dobrze. Nie mogę złapać oddechu, wieczorami myślę, że się uduszę. A już mija prawie miesiąc od szczepienia. Co mam robić. Czy to może być skutek szczepionki? Czy mam się udać na drugą dawkę? Na razie nie mogę normlanie funkcjonować
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy stosując Betaloc mogę wypić wino?

Witam otrzymałem od lekarza Betaloc ZOK 25 ( 1 tabletka na dzień) Miałem ciśnienie ok 145/80. Moje pytanie jest takie czy moge wypić kieliszek wina lub 1-2 piwa?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak mam leczyć ten problem z sercem?

Witam mam taki problem iż mój mąż ma migotanie przedsionków oraz nadciśnienie.Jakies 2 miesiące temu miał robiona ablację niestety nic nie pomogło. A na dodatek teraz strasznie popuchly mu nogi i ręce chodzi po lekarzach ale niestety nic nie pomaga... Witam mam taki problem iż mój mąż ma migotanie przedsionków oraz nadciśnienie.Jakies 2 miesiące temu miał robiona ablację niestety nic nie pomogło. A na dodatek teraz strasznie popuchly mu nogi i ręce chodzi po lekarzach ale niestety nic nie pomaga żadne leki które nam przepisują.co jeszcze możemy zrobić aby to zeszło wszyscy mówią że to od serca ale kardiolog mówi że już nic nie zrobi
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Adam Curylo
Dr n. med. Adam Curylo
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot

Czy przy nadciśnieniu można wykonać tatuaż?

Witam czy przy uregulowanym nadciśnieniu tętniczym można zrobić sobie tatuaż ?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot

Czy moje ciśnienia są zbyt niskie?

Dzień dobry mam 33 lata i bardzo często mam cisnienie poniżej 115 na 70 czy to jest niebezpieczne i co mogę zrobić żeby cisnienie było wyzsze
odpowiada 2 ekspertów:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Patronaty
Ważne tematy