Stosowanie aparatów do ozonowania skóry

Witam Chciałbym wiedzieć czy używanie aparatów do ozonowania skóry, jakich używają w salonach kosmetycznych jest szkodliwe dla zdrowia? Słyszałem że leczą trądzik czy t prawda? Pozdrawiam Rafał.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Makijaż na letnie wyjścia

Umiejętnie wykonany makijaż to ozdoba kobiety. A jak malować się latem? Naucz się wykonywać krok po kroku makijaż na letnie wyjście, zapoznaj się z filmem instruktażowym.

Witam Pana,

Sprzęty z ozonem są bezpieczne dla skóry i wykazują działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze.
Stosowane od lat w kosmetyce do wspomagania leczenia trądziku.

Pozdrawiam

0

Dawki ozonu w urządzeniu d`arsonval są dobrane tak aby nie szkodzić a leczyć. Urządzeniem tym trądziku nie wyleczy się , można jedynie podleczyć w małym stopniu.

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty