Czy po użyciu tej maści można wychodzić na słońce?

czy uzywajac na noc masci clotrimazolum na twarz na tradzik mozna wychodzic na slonce (oczywiscie nakladajac na nia spf 50)?
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

substancją czynną maści Clotrimazolum jest klotrimazol, który nie wykazuje działania fotouczulającego. W związku z tym można stosować ten produkt na twarz (zwłaszcza na noc) i wychodzić na słońce. Bardzo dobrze, że pamięta Pani o ochronie przeciwsłonecznej.

Potwierdzeniem naszej wypowiedzi jest odpowiedź ekspertki z zakresu farmakologii, którą można znaleźć pod linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-opalac-sie-po-zastosowaniu-masci-clotrimazolum.

O interakcji leków ze słońcem pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/zakazane-gdy-wychodzisz-na-slonce-to-sa-zmiany-na-cale-zycie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.