Uczulenie na słońce i piekące krostki

Witam. Od kilku lat mam uczulenie na słońce. Wcześniej objawiało sie to delikatnie, tylko na dłoniach i łokciach. Teraz jest gorzej, po jednym dniu mam ramiona, dłonie w czerwonych swędząco-piekących krostkach. Co robic?? Stosuje bephanten tak jak zalecił lekarz rodzinny.

Przede wszystkim należy chronić skórę przed słońcem. Proszę codziennie nakładać na twarz (UV50) i całe ciało filtry przeciwsłoneczne(UV30), nosić przewiewna , ale chroniaca ciało przed promieniowaniem słonecznym odzież z długim rękawem i oczywiście unikać opalania się. Gdy objaw wystąpi , należy zażywać leki p. histaminowe. Niektóre w wersji 7 tbl sa dostępne bez recepty np- loratadyna , zyrtec.
Ewa Rybicka