Czy słońce mogło zaszkodzić mojej skórze po zabiegu laserem frakcyjnym?

Witam ! 2 dni temu mialam robiony zabieg laserem frakcyjnym ... dzis przed wyjsciem z domu zapomnialam o kremie z filtrem a slonce bylo dosc mocne i mam wrażenie ze sie lekko opalilam . Co sie stanie z moja skora teraz ?

Po zabiegu laserem CO2 obowiązuje bezwzględny reżim stosowania kremów z wysokim filtrem SPF najlepiej 50+ lub wyższym. Należy go nakładać co 2-3 godziny na skórę. Promienie UV mogą wpływać na pojawienie się przebarwień, a szczególnie u osób z dużą predyspozycją do ich pojawiania się. W Pani przypadku ekspozycja na słońce już była. W tej sytuacji pozostaje tylko czekać i obserwować skórę i nadal systematycznie chronić ją kremem z wysokim SPF

Dzień dobry, po zabiegach lasera frakcyjnego konieczna jest ochrona UVA/UVB minimum 30 SPF. Brak ochrony może spowodować przebarwienia.

pozdrawiam serdecznie