Stosowanie Alantanu Plus po zabiegu IPL

Witam. Jestem po zabiegu IPL. Lekarz zalecił mi stosowanie kremu ALANTAN PLUS. Gdy chcę wyjść z domu to muszę użyć kremu który ma filr conajmniej 30. Ja natomiast używam kremu który ma spf 15 i na to fluid SPF 30. Czy tak też jest ok? Czy one się ze sobą łączą tworząc SPF 45, czy może poprostu mam na sobie SPF 30? Dziękuję za pomoc.

Łącząc filtry nie otrzymuje Pan filtru 45, maksymalnie 30. Proszę zwracać uwagę aby filtry miały oznaczenie UVA + UVB. Filtr powinno się także dokładać co ok.2h, a ilościowo filtru na samą twarz powinno być - mała łyżeczka (taka jak od słodzenia herbaty).

Witam serdecznie. Stosując krem z filtrem 15 i fluid z filtrem 30 zapewnia Pan swojej skórze ochronę 30 UVA i UVB . Ochrona z filtrem 30 po zabiegu powinna wystarczyć tym bardziej,że lekarz wykonujący zabieg taką właśnie ochronę zalecił. Osobiście polecałbym jednak stosowanie kremu z filtrem SPF 30 lub nawet SPF 50 . Godne polecenia są apteczne kremy z filtrem firmy Bioderma .
Pozdrawiam
MO