Na czym polega działanie IPL?

Witam serdecznie, czy ta metoda IPL nie będąca stricte laserem do depilacji tylko usypia cebulki włosowe dlatego, że nie likwiduje ich całkowicie i dogłębnie z uwagi na odrastanie włosków? Proszę bardzo o odpowiedź Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Dziękujemy za zadanie pytania w naszym serwisie.

Zabieg IPL, z ang. Intense Pulsed Light , polega na pozbyciu się owłosienia za pomocą wiązki promieniowania elektromagnetycznego. Pod wpływem światła niszczone są cebulki włosów.

IPL jest szczególnie polecany osobom o wrażliwej, delikatnej skórze, ponieważ nie powoduje on takiego podrażnienia jak np. depilacja laserowa. Ponadto zabieg IPL trwa znacznie krócej niż wspominany laser.

Aby zabieg był skuteczny, należy wykonać kilka zabiegów (6 – 10) w odstępach jedno- lub dwumiesięcznych. Ponadto zalecane są zabieg przypominające.

Więcej informacji o zabiegu można znaleźć na naszej stronie:

https://uroda.abczdrowie.pl/laser-ipl

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.