Jak prawidłowo postępować po IPL?

Czy efekt IPL można zniszczyc jeśli nie stosuje się do zaleceń przez najbliższe dni?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

efekty wynikające z zastosowania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zależą od wielu czynników. Jednym z nich jest zapewne stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.

Po zabiegu IPL nie można eksponować skóry na działanie promieni słonecznych. Całkowity zakaz opalania obowiązuje około miesiąca. Oprócz tego trzeba stosować kremy z wysokim filtrem, a także unikać gorących kąpieli, sauny, wysiłku fizycznego oraz basenów bezpośrednio po zabiegu. Choć konkretne zalecenia mogą się różnić w zależności od specjalisty, który wykonywał zabieg oraz placówki, to ogólne postępowanie po zabiegu jest podobne.

Unikanie makijażu, gwałtownych zmian temperatury oraz picie wody to tylko niektóre z nich. Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości związane z pielęgnacją, to proszę skonsultować się ze specjalistą, który wykonywał dany zabieg.

Inne pytania o zabieg IPL umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-zabiegu-ipl-na-naczynka-moge-zastosowac-antybiotyk-przeciwbakteryjny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/na-czym-polega-zabieg-ipl,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-ipl-pomaga-na-tradzik.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.