Jak radzić sobie z krostami i mocno wrastającymi włoskami po depilacji w miejscach intymnych?

Witam! Chciałbym się dowiedzieć jak radzić sobie z krostami i mocno wrastającymi włoskami po depilacji w miejscach intymnych. Depiluję się zazwyczaj golarką i depilatorem mechanicznym. Ponadto na nogach po wrastających włoskach pozostały mi podskórne ślady koloru różowego.

Lek. Tomasz Budlewski

Takie ślady po goleniu są normalne. Proszę stosować łagodzące kremy po depilacji.

Dzień dobry,

Skuteczną metodą walki z owłosieniem oraz z wrastającymi włoskami jest epilacja laserowa. Polecam Pani medyczne lasery diodowe, np. milesman. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę (barwnik) mieszków włosowych i skóry. Cebulka włosa zostaje niszczona tak, że już się nie odnawia. Dla trwałego efektu, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych- ilość jest sprawą indywidualną uzależnioną od koloru, rodzaju, ilości i struktury włosków.

Pozdrawiam serdecznie.