Zapalenie mieszków włosowych po depilacji

Witam. Od początku kiedy zaczęłam przygodę z depilacją mam zapalenie mieszków.. Nogi po zwykłej golarce są bardzo podrażnione, czerwone, pełno jest krostek i odczuwam silny świąd. Jak sobie z tym poradzić? Mam 20 lat, odwiedziłam już kilku dermatologów. Na początku stosowałam żel Rozex który przynosił mi chwilową ulgę. Teraz stosuję żel Normaclin oraz krem Hylosept ale mało co pomaga. Czy z taką "dolegliwością" można wybrać się na depilację laserową? Jeżeli nie to jak z tym walczyć? Dziękuję.

Szanowna Pani,

Bardzo mi przykro z powodu dolegliwości na jakie Pani cierpi po depilacji włosów.
Wielu pacjentów zgłasza się do nas, do Instytutu z tym samym problemem. Pomagamy w pozbyciu się wrastających włosów raz na zawsze stosując depilację laserową. Tworzymy również indywidualne pakiety zabiegowe na depilacje laserową dla osób, które mają utrudnione codzienne funkcjonowanie z powodu podrażnień po goleniu bądź i borykają się z wrastającymi włosami.
Zapraszam serdecznie na bezpłatną konsultację i próbę laserową.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

Skuteczną metodą walki z zapaleniem mieszków włosowych jest właśnie epilacja laserowa. Polecam Pani medyczne lasery diodowe, np. milesman. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę (barwnik) mieszków włosowych. Cebulka włosa zostaje zniszczona tak, że już się nie odnawia. Dla trwałego efektu, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych- ilość jest sprawą indywidualną uzależnioną od koloru, rodzaju, ilości i struktury włosków.

Pozdrawiam serdecznie.