Czy zapalenie mieszków włosowych można wyleczyć?

Witam.od lipca tego roku borykam sie z ciagle wyskakujacymi nowymi krostami na nogach choc nic nie robie(ostatni raz nogi golilam maszynka w czerwcu)a to nawraca.bylam u dermatologa dostalam masc..stan sie popraeil ale po ok tyg znow pojawialy sie nowe krosty.Chcialabym sie dowiedzoec konkretnej odpowiedzi na pytanie czy zapalenie mieszkow wlosowyc to schorzenie ktore mozna wyleczyc do konca tak aby nie powracalo czy jak juz sie raz to mialo to bedzie sie powtarzac?bardzo prosze o odpowiedz

Dzień dobry,

Skutecznym rozwiązaniem na problem wrastających włosków jest epilacja laserowa. Jest to metoda, która pozwala trwale pozbyć się owłosienia, ponieważ niszczony jest włos wraz z jego cebulką. Decydując się na zabieg proszę pamiętać, że należy go powtórzyć 4-6x a przy wyborze odpowiedniej kliniki należy szukać takiej, która dysponuje laserem diodowym (Milesman, LightSheer).

Pozdrawiam serdecznie.

Tak można , prosze zgłosić się do dermatologa po odpowiednie leki. I dodatkowo nalezy wykonać na daną okolicę zabiegi mikrodermabrazji w odstępie co 2 tygodnie 1 zabieg.