Wrastanie włosków po użyciu depilatora

Kilka miesięcy temu użyłam depilatora aby pozbyć się włosków z łydek i ud. Od tego czasu włosy wrastają mi pod skore bez względu na to czy je gole maszynką czy używam krem do depilacji, robię również peelingi. Co robić aby pozbyć się tego problemu raz na zawsze?

Witam Panią,

Jedynym długotrwałym rozwiązaniem na problem z wrastającymi włosami jest przeprowadzenie zabiegów depilacji laserowej. Tylko taka metoda usuwa na stałe włosy sprawiając, iż nie będzie borykała się Pani już z problemem wrastających włosów.

Według badań, które prowadziliśmy przez ostatnie lata u nas w Instytucie wynika, iż laser diodowy usuwa włosy w 90% zaś światło IPL w 70%.
Z tego też powodu polecam wykonanie depilacji laserem diodowym :-)

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

Do trwałego usunięcia owłosienia polecam lasery diodowe (Milesman, LighSheer), których wiązka trafia bezpośrednio do mieszka włosa i powoduje jego zniszczenie (włos już nigdy nie odrośnie). Zabieg należy powtórzyć 4-6 razy, ponieważ laser usuwa tylko włosy w fazie wzrostu tzw. anagenu. Natomiast IPL nie jest laserem i nie usuwa trwale owłosienia- jego działanie jest podobne do działania depilatora i powoduje jedynie późniejszy wzrost włosów.

Pozdrawiam serdecznie.