Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób i za pomocą czego najlepiej depilować miejsca intymne?

Witam :) w jaki sposób i za pomocą czego najlepiej depilować miejsca intymne? Dotychczas używałam do tej czynności zwykłej jednorazowej maszynki, jednak chciałabym aby rezultat był lepszy i bardziej efektowny. Myślałam o kremie do depilacji jednak wyczytałam w internecie, że nie wolno aplikować go bezpośrednio na miejsca intymne lecz na jego okolice. Jest taki preparat który można stosować na całe te miejsca?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Depilacja brwi

Dobrze wymodelowany łuk brwi jest ozdobą dla oczu. Sprawia też, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Dowiedz się, jak dobrze wydepilować brwi.

Polecam zastosowanie zabiegów depilacji laserowej lub depilację woskiem

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

Jeśli che Pani usunąć owłosienie trwale, to zdecydowanie polecam wdrożenie epilacji laserowej.
Zapraszam na konsultację a w razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Dzień dobry,

W celu trwałego usunięcia włosów zachęcam do skorzystania z lasera diodowego (np Milesman)- jego wiązka trafia bezpośrednio do mieszka włosa i powoduje jego zniszczenie (włos już nigdy nie odrośnie). Zabieg należy powtórzyć 4-6 razy, ponieważ laser usuwa tylko włosy w fazie wzrostu tzw. anagenu. Jeżeli chodzi o okolice bikini można na godzinę przed zabiegiem zastosować krem znieczulający emla, która zmniejszy dolegliwości bólowe.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Dzień dobry,

W celu trwałego usunięcia włosów zachęcam do skorzystania z lasera diodowego (np Milesman)- jego wiązka trafia bezpośrednio do mieszka włosa i powoduje jego zniszczenie (włos już nigdy nie odrośnie). Zabieg należy powtórzyć 4-6 razy, ponieważ laser usuwa tylko włosy w fazie wzrostu tzw. anagenu. Jeżeli chodzi o okolice bikini można na godzinę przed zabiegiem zastosować krem znieczulający emla, który zmniejszy dolegliwości bólowe.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Dzień dobry, najtrwalszą metodą usunięcia owłosienia jest epilacja laserowa, która po wykonaniu kilku, około 6 zabiegów usunie włosy na wiele lat. Innym sposobem jest to woskowanie ciała. Minusem jest to że do każdego zabiegu włosy muszą mieć odpowiednią długość.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy