Kiedy mogę wykonać depilację laserową po operacji?

Dzień dobry, 15 maja wykonano u mnie operację wycięcia woreczka żółciowego metodą laparoskopową. 2 czerwca mam umówioną wizytę depilacji laserowej. Czy po takiej operacji są przeciwwskazania do wykonywania depilacji laserowej pach, nóg oraz pełnego bikini? Czy muszę odczekać jakąś ilość czasu zanim ponownie zacznę zabiegi depilacji laserowej, czy jednak bez problemu 2 czerwca mogę pojawić się na wizycie u kosmetyczki?
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku depilacji laserowej pach, nóg i pełnego bikini, istnieje ryzyko podrażnienia skóry, a także ryzyko infekcji w okolicy, która została poddana zabiegowi. W związku z tym, zaleca się odczekanie pewnej ilości czasu przed przystąpieniem do takich czynności. Czas ten jest zwykle określony indywidualnie przez lekarza, biorąc pod uwagę stan pacjenta i przebieg operacji (standardowo wynosi on około 1 miesiąca, do pełnego zagojenia rany).

Jeżeli chce Pani się udać na zabieg, to proszę uważać na miejsce, w którym przeprowadzono operację. Pozostałe miejsce raczej nie powinny być obarczone ryzykiem ewentualnych powikłań.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w materiale do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-laparoskopii-moge-wykonac-depilacje-laserem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.