Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 7 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chirurgia: Pytania do specjalistów

Czy warto zgodzić się na operację?

Witam.Moja mama czeka na zabieg endoprotezy biodra. Ma 72 lata i bardzo mocno rozwiniętą osteoporozy. Obawiam się bardzo powikłań po operacji takich jak krótsza noga lub śmierć pacjenta. Mama leczy się na nadciśnienie. Czy warto zgodzić się na operację????I w jakim szpitalu jest najbezpieczniej na NFZ
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co należy robić z rozszarpanym kciukiem?

5sierpnia 22 roku tzn tydzień temu miałem wypadek gdzie rozszarpalo mi okolice kciuka. Było to za granicą. Dostałem kartkę z tamtego szpitala. Za pomocą szwów odbudowano brzuch mięśniowy i nerw. Szwy mam ściągnąć dwa tygodnie po zabiegu a szynę nosić... 5sierpnia 22 roku tzn tydzień temu miałem wypadek gdzie rozszarpalo mi okolice kciuka. Było to za granicą. Dostałem kartkę z tamtego szpitala. Za pomocą szwów odbudowano brzuch mięśniowy i nerw. Szwy mam ściągnąć dwa tygodnie po zabiegu a szynę nosić po zdjęciu ich jeszcze miesiąc. Czy mam się zgłosić szybciej do lekarza czy iść wg zaleceń ze szpitala? Nie trzeba opatrunku zmienić np? Dodam że szyna jest na pół ręki i na dłoni jest też trochę gipsu. Rana była głęboka i duża
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy mogę już ćwiczyć po usunięciu szwów?

Dzień dobry, Mam na twarzy bliznę po chirurgicznym usunięciu znamienia (ma ok. 2cm). Lekarz zdjął mi szwy 3 dni temu. Z natury jestem aktywną osobą i chciałbym wrócić do ćwiczeń na siłowni, jednak nie wiem czy nie wpłynie to negatywnie... Dzień dobry, Mam na twarzy bliznę po chirurgicznym usunięciu znamienia (ma ok. 2cm). Lekarz zdjął mi szwy 3 dni temu. Z natury jestem aktywną osobą i chciałbym wrócić do ćwiczeń na siłowni, jednak nie wiem czy nie wpłynie to negatywnie na bliznę. Czy przez ćwiczenia blizna może się rozszerzyć? Po jakim czasie na pewno będę mógł wrócić do ćwiczeń? Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy tego typu szczypanie jąder i kłucie w penisie są skutkiem operacji?

Dzień dobry, chciałem uzyskać odpowiedź na poniższe pytanie . Jestem po operacji przepukliny pachwinowej lewej strony z użyciem siatki. Dokładnie 3 tygodnie po operacji zaczęły szczypać mnie jądra wraz kuciem w penisie. Będąc na badaniu u urologa który wykonał badanie... Dzień dobry, chciałem uzyskać odpowiedź na poniższe pytanie . Jestem po operacji przepukliny pachwinowej lewej strony z użyciem siatki. Dokładnie 3 tygodnie po operacji zaczęły szczypać mnie jądra wraz kuciem w penisie. Będąc na badaniu u urologa który wykonał badanie USG stwierdził że urologicznie jest ok ,z tym że na badaniu wyszła ciemna plama ,urolog twierdzi że jest to woda lub skrzep. Jutro jadę na wizytę do hirurga który mnie operował by ocenił sytuację. Pytanie czy tego typu szczypanie jąder jak by trochę opuchnietych i kucie w penisie są skutkiem operacji czy błędnym wykonaniem operacji. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Michał.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak długo mogą być w przewodzie pokarmowym takie klipsy?

na gastroskopii wykryto niedomogę wpustu GEFV III wg Hilla co to jest po operacji kregosłupa i stosowaniu mocnych tabletek przeciwbólowych np Oxydou i tramanolu doszło do pęknięcia sluzówki linijne o długości 2-3 cm duża utrata krwi załozono 2 klipsy endoskopowe.... na gastroskopii wykryto niedomogę wpustu GEFV III wg Hilla co to jest po operacji kregosłupa i stosowaniu mocnych tabletek przeciwbólowych np Oxydou i tramanolu doszło do pęknięcia sluzówki linijne o długości 2-3 cm duża utrata krwi załozono 2 klipsy endoskopowe. Jak długo moga być w przewodzie pokarmowym w/w klipsy? jak sie je wyjmuje czy zostają na stałe/
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy będę musiał poddać się w przyszłości zabiegowi ich usunięcia?

Witam, byłem dziś na wizycie u lekarza radiologa na kontroli żylaków powrózka nasiennego. Mam duże żylaki po lewej stronie o szerokości do 6mm z dodatnią próbą Valsalvy, po prawej stronie żylaków nie stwierdzono, mam 21 lat. Chciałbym się dowiedzieć czy... Witam, byłem dziś na wizycie u lekarza radiologa na kontroli żylaków powrózka nasiennego. Mam duże żylaki po lewej stronie o szerokości do 6mm z dodatnią próbą Valsalvy, po prawej stronie żylaków nie stwierdzono, mam 21 lat. Chciałbym się dowiedzieć czy w tym przypadku będę musiał poddać się w przyszłości zabiegowi ich usunięcia, a jeśli tak to czy będę sam mógł wybrać metodę ich usunięcia czyli np embolizację czy muszę liczyć się ze zdaniem urologa odnośnie metody wykonania zabiegu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Agnieszka Chomicz
Lek. Agnieszka Chomicz

Czy można operować przy leczeniu zęba?

Mam zaplanowaną operację przepukliny pępkowej. Czy ułamany ząb (w trakcie leczenia) oraz drugi z wypełnieniem tymczasowym są przeciwskazaniem do przeprowadzenia operacji?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy po szyciu rany mogę uprawiać sport?

Witam, miałem ostatnio zszytą ranę nad łukiem brwiowym, 6 szwów. Pytanie, czy w terminie 6 dni od założenia mogę grać mecze w piłkę nożną z tymi szwami?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza taki wynik angio-MR głowy?

w miejscu embolizowanego tetniaka uwidocznił sie waski odcinek zakontrastowania o średnicy 1,5mm i dlugosci 2,5mm. W miejscu tętniaka drobne ognisko bezsygnalowe od spiral- artefakty. Proszę powiedzieć co oznacza wynik angio nr głowy.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy taki wygląd brzucha po operacji powinien mnie martwić?

28.07.2022 miałam laparotomie - usunięcie 2 mięśniaków. do dzisiaj nad blizną buch jest trochę obrzmiały i trochę odstaje (nie był taki przed operacją) czy to jest normalne ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego blizna zaczęła krwawić?

Witam, mam pytanie dotyczące blizny na piszczelu, dokładniej mówiąc to czym może być spowodowane, że po /- 4-5 latach blizna zaczęła krwawić i ponownie zrobił się strup? Dodam, że teraz nie bylo żadnego urazu nogi, czy czegoś takiego,a sam byłem... Witam, mam pytanie dotyczące blizny na piszczelu, dokładniej mówiąc to czym może być spowodowane, że po /- 4-5 latach blizna zaczęła krwawić i ponownie zrobił się strup? Dodam, że teraz nie bylo żadnego urazu nogi, czy czegoś takiego,a sam byłem przekonany że blizna jest już dawno wygojona. Tymczasem jakieś 2/3 dni temu zauważyłem, ze w miejscu blizny zaczęło się krwawienie, które zamieniło się w strupek.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Chirurgia Blizny Noga

Czy może z rany jeszcze sączyć się krew?

Dzień dobry tydzień temu miałem operacje na przepuklinę pachwinową.Trochę się nie pokoje bo lekko wycieka krew zwłaszcza gdy zmieniam opatrunek.Czy to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy duży siniak wokół pępka po operacji powinien mnie martwić?

Jestem tydzień po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Blizny są suche, chyba ładnie się goją, ale przeraża mnie duży siniak wokół pępka który dostał wszystkich kolorów świata na trzeci dzień po wyjściu ze szpitala. Wyglądam jak po wypadku, czy to normalne... Jestem tydzień po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Blizny są suche, chyba ładnie się goją, ale przeraża mnie duży siniak wokół pępka który dostał wszystkich kolorów świata na trzeci dzień po wyjściu ze szpitala. Wyglądam jak po wypadku, czy to normalne taki fioletowo, żółto czerwony ogromny Dunaj wokół pępka, za ile czasu wchłonie się i dlaczego go mam?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy szwy są założone poprawnie?

Witam, byłem na podcięciu wedzidelka napletka laserem, rana bardzo mocno zaczela krwawić godzinę po zabiegu więc udałem się spowrotem do kliniki. Lekarz zadecydował o zszyciu. Czy szwy są założone poprawie? 
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Agnieszka Chomicz
Lek. Agnieszka Chomicz

Czy mogę powoli ćwiczyć po operacji przepukliny?

10.08.2022 minęły 3 miesiące od operacji przepukliny pachwinowej skośnej bez siatki odczuwam jeszcze nie raz jak by rwanie z bólem przy podnoszeniu rzeczy i tu moje pytanie czy mogę już zacząć wykonywać jakieś ćwiczenia wzmacniające powłoki brzuszne czy trzeba odczekać dłuższy czas po operacji bez zastosowania siatki
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy zabieg w dalszym ciągu może się odbyć?

Za parę dni mam wizytę w klinice na laserowe usuwanie żylaków. Cały zabieg odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Właśnie dowiedziałam się że jestem w ciąży, czy zabieg w dalszym ciągu może się odbyć? Czy ciąża jest przesiwskazaniem?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam to pieczenie po operacji przepukliny?

Jestem po dwóch operacjach przepuklin. Pierwsza była rok temu - pępkowa- pod skóra w pępku czuje wyraźnie przy dotyku szwy albo coś w tym rodzaju, jak to możliwe? Druga operacja była 3 miesiące temu - pachwinowa- wszystko dobrze się goiło,... Jestem po dwóch operacjach przepuklin. Pierwsza była rok temu - pępkowa- pod skóra w pępku czuje wyraźnie przy dotyku szwy albo coś w tym rodzaju, jak to możliwe? Druga operacja była 3 miesiące temu - pachwinowa- wszystko dobrze się goiło, choć w dalszym ciągu w okolicach pachwiny czuje jakby zdrętwiałą skore i czasami silne pieczenie w samej pachwinie czy to normalne objawy po takim czasie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak rozumieć taki wynik histopatologiczny?

Dzień dobry czy mógłbym uzyskać odpowiedź na wynik histopatologiczny chirurgia stomatologiczna Opis mikroskopowy torbiel zęba usunięty doszczętnie.Dane kliniczne: torbiel korzeniową ok.zęba 44 Opis makroskopowy Szary fragment tkankowy 0, 9 cm z góry dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego odczuwam ten świąd po operacji żylaków?

Dzień dobry, Mija pół roku odkąd miałam operację usunięcia żylaków z prawej nogi metodą klasyczną-chirurgiczną. Moje pytanie brzmi, co może być przyczyną po tak długim czasie, odczuwania od tamtej pory na kostce, w miejscu po szwie, jakby nieswojej skóry,... Dzień dobry, Mija pół roku odkąd miałam operację usunięcia żylaków z prawej nogi metodą klasyczną-chirurgiczną. Moje pytanie brzmi, co może być przyczyną po tak długim czasie, odczuwania od tamtej pory na kostce, w miejscu po szwie, jakby nieswojej skóry, innego dnia jakiegoś dziwnego swędzenia ? Dodam, że w maju miałam tę samą operację, tylko nogi lewej, i zdarza się to naprawdę rzadko, a jak już,to jedynie swędzi. Czy to coś poważnego, a może normalnie u pacjentów się zdarza i kiedyś przejdzie? Jeśli można, to bardzo proszę o nieudzielanie odpowiedzi w stylu : nie mogę pani pomóc, proszę kontaktować się z lekarzem operatorem, ponieważ nie mam możliwość kontaktu z lekarzem operatorem. Pytam tylko, co to może być i jaka przyczyna, a nie żądam leczenia. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty