Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 4 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przepuklina brzuszna: Pytania do specjalistów

Czy do tego czasu mogę zamówić i nosić pas przepuklinowy?

Dzień Dobry. Mam pytanie odnośnie pasa przepukliwego? Jestem po 2 operachach trzustki i mam bardzo dużą przepuklinę brzuszną. Lekarz stwierdził, że konieczne jest wszycie siatki, ale najpierw muszę zrobić jeszcze kolonoskopię, termin mam dopiero w październiku, stąd pytanie czy do tego czasu mogę zamówić i nosić pas przepuklinowy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza ból po zabiegu przepukliny pępkowej?

Witam jestem Miesiąc po zabiegu przepukliny okołopępkowej (Brzuszna), pracuje fizycznie w handlu, dopiero pare dni temu ściągnięto mi szwy , chciałam Zapytać o maksymalna długość Zwolenia lekarskiego po takim schorzeniu i w takim Środowisku pracy dodatkowo chciałam Zapytać o dietę... Witam jestem Miesiąc po zabiegu przepukliny okołopępkowej (Brzuszna), pracuje fizycznie w handlu, dopiero pare dni temu ściągnięto mi szwy , chciałam Zapytać o maksymalna długość Zwolenia lekarskiego po takim schorzeniu i w takim Środowisku pracy dodatkowo chciałam Zapytać o dietę ponieważ mam wrażenie ze zbierają mi się gazy i wtedy nacisk wywołuje ból pomaga espumisan czy to normalne ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę się opalać w solarium po zabiegu przepukliny brzusznej?

Jestem po zabiegu przepukliny brzusznej(zabieg tydzień temu) czy mogę się opalac w solarium.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Mgr Aleksandra Duczmal
Mgr Aleksandra Duczmal

Czy powinnam coś z tym szwem zrobić?

Witam, W styczniu 2019 miałam kolejną operację (przepuklina brzuszna). Jakiś czas temu zauważyłam ze chirurg który mnie operował zostawił w ciele niebieski nierozpuszczalny szew. Nic się z tym nie dzieje, tylko czuć pod palcami i widać. Czy powinnam coś z tym zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogło dojść do nawrotu przepukliny?

Witam,3 lata temu miałam operację na przepuklinę brzuszną pooperacyjną. Mam wszytą siatkę 30x30. Do tej pory wszystko było ok. Jednak ostatnio miałam covida i suchy uporczywy kaszel. Teraz od tygodnia nie kaszlę, ale w miejscu wszycia siatki czuję mrowienie, ale... Witam,3 lata temu miałam operację na przepuklinę brzuszną pooperacyjną. Mam wszytą siatkę 30x30. Do tej pory wszystko było ok. Jednak ostatnio miałam covida i suchy uporczywy kaszel. Teraz od tygodnia nie kaszlę, ale w miejscu wszycia siatki czuję mrowienie, ale nie mam uwypuklenia. Czy przepuklina mogła się odnowić. Umówiłam się na USG ale nie wiem czy coś pokaże. Czy powinnam się martwić
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek

Jakie inne leki mogą usmierzyć mój ból?

Od 6 lat cierpię na silne bóle podbrzusza. Parę dni temu chirurg wykrył u mnie przepuklinę brzuszną. Mam ją zoperować za 4 m-ce. Dotychczas stosowałem dla uśmierzenia bólu narkotyczne plastry Melodyn 70. Z biegiem czasu moja tolerancja na nie gruntownie... Od 6 lat cierpię na silne bóle podbrzusza. Parę dni temu chirurg wykrył u mnie przepuklinę brzuszną. Mam ją zoperować za 4 m-ce. Dotychczas stosowałem dla uśmierzenia bólu narkotyczne plastry Melodyn 70. Z biegiem czasu moja tolerancja na nie gruntownie się zmieniła. Obecnie działają słabo wręcz wcale pomimo podwójnych dawek na krótsze okresy. Chciałbym zadać takie pytanie. Na wypadek gdyby przydała się mojemu lekarzowi mała podpowiedz. Jakie inne leki mogą pomóc mi w uśmierzeniu bólu? Proszę o odpowiedz. To bardzo ważne. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co oznacza taka gulka pod pępkiem?

Dzień dobry. Od około 4 tygodni mam dość twardą kulkę tak z 3 cm pod pepkiem. Przy dotyku czuje ból. Na codzien jej nie widać ( jest tylko zaczerwienienie i pod tym zaczerwienieniem jest właśnie ta kulka ) ale... Dzień dobry. Od około 4 tygodni mam dość twardą kulkę tak z 3 cm pod pepkiem. Przy dotyku czuje ból. Na codzien jej nie widać ( jest tylko zaczerwienienie i pod tym zaczerwienieniem jest właśnie ta kulka ) ale jak popracuje ciężej to wtedy ona się uwypukla i boli potem cały czas. Mam fizyczna pracę ( dużo dźwigam). Pani doktor jak to dotykała powiedziała że jest to dość dziwne bo jest ruchome i dość twarde. Zleciła USG, wynik z USG to ganglion , mam to obserwowac i za 4 miesiące do kontroli. Czytałam dużo o ganglionach i są one galaretowate a ta moja kulka jest twarda. Z tego co czytam to wszystko wskazuje na przepuklinę brzuszną. Ale dlaczego z wyniku USG jest postawiona diagnoza ganglion? Proszę o pomoc, nie wiem co mam dalej z tym robić ? Chciałabym wiedzieć co to jest i czy mam się czym martwić ?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co robić przy tym ucisku podczas poruszania się?

Witam serdecznie, Od dłuższego czasu odczuwam nieprzyjemny ucisk ograniczający poruszanie się po prawej stronie w podbrzuszu w okolicach miejsca intymnego. Nie jest to silny i paraliżujący ból, ale odczuwalny dyskomfort ograniczający chód. Miałem zrobione USG jamy brzusznej na Islandii... Witam serdecznie, Od dłuższego czasu odczuwam nieprzyjemny ucisk ograniczający poruszanie się po prawej stronie w podbrzuszu w okolicach miejsca intymnego. Nie jest to silny i paraliżujący ból, ale odczuwalny dyskomfort ograniczający chód. Miałem zrobione USG jamy brzusznej na Islandii i w Polsce, gdzie wykryto drobną przepuklinę brzuszną, jednak lekarz powiedział, że nie powinna ona wpływać na ból w tym miejscu i może być to zwykłe zmęczenie materiału/naciągnięcie/nadwyrężenie. Ból jest szczególnie odczuwany podczas dłuższego marszu, po zajęciach sportowych jak gra w piłkę ręczną nie jestem w stanie normalnie chodzić przez 2-3 d i tylko sprawiam wrażenie jakbym kulał. Do jakiego lekarza i na jakie badania powinienem się jeszcze zgłosić ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek

Co oznacza taki zapach po operacji przepukliny?

Dzień dobry. Mąż miał 3 tygodnie temu operacje przepukliny brzusznej z wszywanie siatki na dużej powierzchni. Od 3 tygodni towarzyszy mu dziwny, bardzo męczący zapach. Rana goi się w normie nie ma już wysięku ani znacznego zaczerwienienia. Jest lekka opuchlizna... Dzień dobry. Mąż miał 3 tygodnie temu operacje przepukliny brzusznej z wszywanie siatki na dużej powierzchni. Od 3 tygodni towarzyszy mu dziwny, bardzo męczący zapach. Rana goi się w normie nie ma już wysięku ani znacznego zaczerwienienia. Jest lekka opuchlizna i lekki ból przy dotykaniu ale nie wzrastający raczej malejący. Zapach jest raz silny raz słabszy ale dość specyficzny i nie przyjemny. Wyniki mąż ma dobre.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek

Czy rzeczywiście te zalecenia lekarza są słuszne?

Witam, mam przepukline brzuszna i operacje mam za 2 miesiące. Dostałem od lekarza do czasu operacji l4 z kodem 2 i zalecił mi częste spacery i aktywność w ciągu dnia żeby nie leżeć ciągle w domu. Co w przypadku kontroli i nieobecności w domu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy po zabiegu przepukliny kresy białej bez siatki należy mieć pas podczas snu?

Witam. Mam pytanie. Czy po zabiegu przepukliny kresy białej bez siatki należy nosić pas w nocy podczas snu ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza te wynika badania kręgosłupa?

Witam proszę o interpretacje wyniku badan kręgosłupa od szyjny .zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej ,z kifotycznymustawieniem odcinka szyjnego na poziomie c4-c5.dehydratacja krążków m/k z niewielkim obnizeniemwysokosci krążków c4-c5i c5-c6 naczyniak sr6mm w trzonie kręgu c7 poza tym wysokość i sygnal trzonow... Witam proszę o interpretacje wyniku badan kręgosłupa od szyjny .zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej ,z kifotycznymustawieniem odcinka szyjnego na poziomie c4-c5.dehydratacja krążków m/k z niewielkim obnizeniemwysokosci krążków c4-c5i c5-c6 naczyniak sr6mm w trzonie kręgu c7 poza tym wysokość i sygnal trzonow kręgów szyjnych prawidłowy. Na poziomie c4-c5 widoczna jest przepuklina krazka m/k modelujaca brzuszną powierzchnie rdzenia kręgowego bez zmian sygnału w jego obrębie. Na poziomie c5-c6 widoczna jest tylno-prawoboczna wypuklina modelujaca brzuszny korzeń nerwowy po prawej stronie
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza wynik TK jamy brzusznej u 61-latki?

Witam,proszę o interpretację wyniku z TK jamy brzusznej :Nadprzeponowo obustronnie widoczne niewielkie zmiany włókniste,Obraz TK wątroby,przewodów żółciowych,pęcherzyka żółciowego,śledziony w granicach normy.Trzustka bez widocznych zmian ogniskowych,nieposzerzona.Nadnercza o typowym kształcie i lokalizacji,niezmienione.Nerki bez widocznych zmian ogniskowych,o... Witam,proszę o interpretację wyniku z TK jamy brzusznej :Nadprzeponowo obustronnie widoczne niewielkie zmiany włókniste,Obraz TK wątroby,przewodów żółciowych,pęcherzyka żółciowego,śledziony w granicach normy.Trzustka bez widocznych zmian ogniskowych,nieposzerzona.Nadnercza o typowym kształcie i lokalizacji,niezmienione.Nerki bez widocznych zmian ogniskowych,o zachowanej funkcji.Niewielkie zmiany miażdżycowe aorty brzusznej.Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.Wolnego płynu ani powiększonych węzłów chłonnych w obrębie jamy brzusznej nie uwidoczniono.Niewielka,wślizgowa przepuklina rozworu przełykowego przepony.Wnioski: Obraz TK narządów miąższowych jamy brzusznej w granicach normy. Kobieta lat 60.Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy konieczna jest operacja tej przepukliny u 32-latka?

Witam! Ostatnio fizjoterapeuta stwierdził u mnie początki małej 3 cm przepukliny brzusznej. Czy można ją zlikwidować ćwiczeniami czy jest potrzebna operacja?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mając chorobę wrzodową mogę mieć kolonoskopię?

Witam. Mam pytanie do gastrologa . Czy kolonoskopia jest przeciwwskazana w przypadku choroby wrzodowej dwunastnicy? ORAZ w przypadku przepukliny brzusznej? Po pierwsze czy Fortrans przed badaniem można wypić- czytałem w ulotce że gdy jest owrzodzenie to nie wskazane-bo ryzyko perforacji-... Witam. Mam pytanie do gastrologa . Czy kolonoskopia jest przeciwwskazana w przypadku choroby wrzodowej dwunastnicy? ORAZ w przypadku przepukliny brzusznej? Po pierwsze czy Fortrans przed badaniem można wypić- czytałem w ulotce że gdy jest owrzodzenie to nie wskazane-bo ryzyko perforacji- CO WTEDY? Po drugie mam przepuklinę brzuszną 2 cm i liczne zrosty po wielu operacjach brzusznych. Czy napompowanie powietrzem nie wypchnie mi przepukliny? Znajomy miał takie badanie i znacznie był "napompowany" powietrzem tuż po tym badaniu- rozrywało mu brzuch. Po 10 minutach po skończonym badaniu odeszły mu gazy. Krótko mówiąc nie chciałbym mieć rozrywania brzucha (jak u znajomego) zwłaszcza gdy mam przepuklinę brzuszną.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak poprawić wygląd brzucha po cesarce?

Jaki zabieg "kosmetyczny" mogę wykonać przy przepuklinie brzusznej po cięciu cesarskim? 10 mcy temu miałam wykonane cięcie cesarskie, niestety po operacji mam przepukline z tkanki tluszczowej o wrotach 7,5x3 cm (nad blizną po cc). 3 mce temu miałam przeprowadzona operacje... Jaki zabieg "kosmetyczny" mogę wykonać przy przepuklinie brzusznej po cięciu cesarskim? 10 mcy temu miałam wykonane cięcie cesarskie, niestety po operacji mam przepukline z tkanki tluszczowej o wrotach 7,5x3 cm (nad blizną po cc). 3 mce temu miałam przeprowadzona operacje w celu wszczepienia siatki, jak sie okazało powięź brzucha mam cala, więc zooperowane miałam tylko przednie pochewki brzucha. I niestety brzuch nie wygląda najlepiej, a przepuklina jest widoczna. Większość zabiegów typu kriolipoliza, endermologia nie mogą być wykonane z powodu właśnie tej przepukliny. Jak mogę sobie pomóc? Sa jakieś skuteczne i bezpieczne zabiegi ,które moga choć trochę zniwelować tą tkankę tłuszczową? Zaznaczę iż prowadze aktywny tryb życia, gdyż łudze się, że to choć trochę pomoże. Kg lecą, aż za bardzo ,a brzuch jak wyglądał tak wyglada:/
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Patrycja Tomaszyk
Mgr Patrycja Tomaszyk

Jak zadbać o siebie po tej operacji?

Jestem po wczorajszej operacji przepuklin brzusznych(pepkowa i pachwinowa)z zastosowaniem ''siatki '''. Jak o siebie teraz zadbać,czy dobrze byloby używać teraz pasa na brzuch ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę korzystać z tych zabiegów po operacji przepukliny brzusznej?

Witam, pol roku temu mialam przeprowadzony zabieg przepukliny brzusznej z użyciem siatki. W związku z tym mam pytanie czy mogę korzystać z zabiegów elektrostymulacja i vacu shaper? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak długo mogę chodzić w kołnierzu?

Witam,wynik rezonansu w opisie min szerokopodstawna przepuklina C 5 c6 która modeluje brzuszna część worka opnowego,która uciska korzenie nerwowe w obu zachylkach bocznych .Objawy potworny ból barku ręki i okolic prawej łopatki ,ograniczenie ruchomości szyi.Zalecenia kołnierz ortopedyczny 1h dziennie ,biofenac... Witam,wynik rezonansu w opisie min szerokopodstawna przepuklina C 5 c6 która modeluje brzuszna część worka opnowego,która uciska korzenie nerwowe w obu zachylkach bocznych .Objawy potworny ból barku ręki i okolic prawej łopatki ,ograniczenie ruchomości szyi.Zalecenia kołnierz ortopedyczny 1h dziennie ,biofenac dicloduo i Dorota.jak długo mogę w tym kołnierz chodzić, jest mi zdecydowanie lepiej w nim leki nie działają.czy jednoczesne przyjmowanie biofenac i dicloduo nie zaszkodzi.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy w tej sytuacji należy zgłosić się do internisty czy chiurga?

Jestem po operacji przepukliny brzusznej (uwięzła więc trafiłam prosto na stół operacyjny) Szpital wystawił mi zwolnienie lekarskie na 10 dni,ale mam je kontynuować u lekarza. Problem w tym,że nie zapytałam u jakiego. Czy wystarczy internista czy muszę się zgłosić do chirurga? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty