Co robić z gorączką przy przepuklinie?

Mężczyzna lat 45 od paru dni mam wysoki ciśnienie od 165/118 wzwyz mimo leku xartan i prubach wypicia potasu , magnezu czy wapna ciśnienie nie wraca do normy , mam też silne bule brzuch. Mam przepuklinę brzuszna która wystaje i jest wielkości piłki tenisowej. Dziś doszła gorączką nie wiem co mam robić z przepuklina żyje od dziecka tylko z wiekiem się powiększyła.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uważamy, że powinien Pan niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Jeśli dolegliwości bólowe są bardzo silne można również bezpośrednio pojechać na szpitalny odział ratunkowy (SOR).

Silny ból, obrzęk, gorączka, a także wymioty lub nudności mogą być objawem uwięźniętej przepukliny brzusznej. W takiej sytuacji liczy się czas, ponieważ niepodjęcie leczenia może doprowadzić do sepsy. Proszę więc nie zwlekać!

Zdaniem naszego eksperta z zakresu chirurgii jedynym skutecznym sposobem leczenia przepukliny jest leczenie operacyjne. Utrzymywanie przepukliny może bowiem doprowadzić do niebezpiecznych powikłań, które zagrażają życiu.

Więcej na temat uwięźnięcia przepukliny przeczytać można w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/uwiezniecie-przepukliny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.