Ocena stadium przepukliny pachwinowej

Witam! Dziś zdiagnozowano u mnie przepuklinę pachwinową prawostronną - sam wyczułem malutką "gulkę" w okolicy pachwiny na wysokości łączenia brzucha z prąciem. "Gulka" ma na oko około 6-8mm średnicy - czy to dużo? W jakim stadium schorzenia się aktualnie znajduję? Dostałem skierowanie do chirurga - czy mógłby mi ktoś polecić dobrą placówkę w Krakowie lub okolicach gdzie mógłbym przeprowadzić taką operację? Słyszałem że do NFZtu są kolejki - czy jest potrzeba przeprowadzenia opreracji prywatnie?

Witam! Z tego co Pan opisuje jest to niewielka przepuklina. Oczywiście nie ma "gwałtu" aby szybko operować. Proszę udać się do chirurga, aby ustalić termin operacji. Jeśli chce Pan skorzystać z moich usług - operacja w chirurgii jednego dnia - proszę o kontakt.

Z wyrzami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Witam. Początkowe stadium wbrew pozorom jest nie jest najbezpieczniejsze. Wszytko zależy od szerokości wrót przepukliny - przy małych wrotach zagraża uwięźnięcie i konieczność operacji w trybie ratującym życie. Przy szerokich wrotach zagrożenie to jest mniejsze. Zabieg jest refundowany i wykonywany we wszystkich oddziałach chirurgicznych, tak że można wybierać - który wykona to szybciej. Nie jest potrzebne prywatne leczenie.