Wybrzuszenie w okolicy szwu po operacji przepukliny pachwinowej

Witam, Miesiąc temu miałam operację przepukliny pachwinowej prawostronnej(była b.mała). Szef jest bardzo ładny, ale pod nim i w okolicy jest wybrzuszenie, które nie zniknęło. Jest twarde jak naciskam, jak leżę prawie nie widać, za to kiedy stoję prawa strona wyraźnie odstaje ale nie w konkretnym miejscu tylko prawie połowa wzgórka. Czy to naturalne, czy może powinnam się zgłosić do lekarza?Kilka dni po operacji mocno kaszlałam, czy możliwe że się coś źle ułożyło?

Proszę zgłosić się do chirurga celem oceny okolicy operacyjnej i badania fizykalnego.Bez tego trudno postawić diagnozę.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Witam serdecznie
Trzeba się zgłosić do chirurga który operował. Bez badania fizykalnego i znajomości, co dokładnie i jak zostało zoperowane nie da się określić co jest przyczyną. Pozdrawiam

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania co jest przyczyną tego wybrzuszenia. Raczej wątpię, że jest to wznowa przepukliny. Wybrzuszenie może być jakimś zbiornikiem płynu, może niewchłoniętym krwiakiem, może w ten sposób zgrubioną tkanką podskórną z powodu zastosowanej techniki operacyjnej (zdwajanie powięzi grubymi szwami). Najlepiej, aby wyjaśnić czym konkretnie jest zmiana skonsultować się z chirurgiem prowadzącym. Może konieczne okaże się wykonanie USG.