Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 4 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fizjoterapia: Pytania do specjalistów

Czy taki wygląd pleców to wynik źle dobranych ćwiczeń?

Zaczęłam ćwiczyć od paru miesięcy, robię różne ćwiczenia, w tym brzuszki, ćwiczenia na plecy itp. Zauważyłam na plecach na wysokości kręgu lędźwiowego zgromadzony kawałek tkanki tłuszczowej i zastanawiam się czy mógł powstać przez ćwiczenia? Wykonuję je na grubej macie, więc... Zaczęłam ćwiczyć od paru miesięcy, robię różne ćwiczenia, w tym brzuszki, ćwiczenia na plecy itp. Zauważyłam na plecach na wysokości kręgu lędźwiowego zgromadzony kawałek tkanki tłuszczowej i zastanawiam się czy mógł powstać przez ćwiczenia? Wykonuję je na grubej macie, więc kręg nie obija mi się ani nic takiego. Czy możliwe że wykonuję jakieś ćwiczenie (robię m.in. ćwiczenie superman), które nadwyręża mój kręgosłup i stąd taka reakcja mojego organizmu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy to mogą być objawy przepukliny kręgosłupa?

Witam. Kilka dni temu dźwignąłem paczkę z przygarbionej pozycji i poczułem jakby ukłucie w części lędźwiowej kręgosłupa. Od tamtej pory czuję ból. Rano po przebudzuniu nie boli prawie wcale lecz ból stopniowo narasta w ciągu dnia. Najgorzej jest... Witam. Kilka dni temu dźwignąłem paczkę z przygarbionej pozycji i poczułem jakby ukłucie w części lędźwiowej kręgosłupa. Od tamtej pory czuję ból. Rano po przebudzuniu nie boli prawie wcale lecz ból stopniowo narasta w ciągu dnia. Najgorzej jest wieczorem, wczoraj wieczorem ledwo co wstałem z fotela. O normalnym wysiadaniu z auta mogę pomarzyć. Paracatamol nie pomaga wcale, a ibuprofen uśmierza ból. Ból zanika kiedy leżę na plecach. Czy może to być przepuklina kręgsłupa?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co takieg mogło się stać z moim kolanem?

Witam jestem dziewczyną. Wcześniej regularnie i bardzo aktywnie uprawiałam sport- w zasadzie to wszystko ale głównie biegi i piłka nożna. Godzinę temu brała kompiel, w momencie gdy chciałam wyjść z wanny dostałam bardzo silnego kłucia w lewym kolanie ( po... Witam jestem dziewczyną. Wcześniej regularnie i bardzo aktywnie uprawiałam sport- w zasadzie to wszystko ale głównie biegi i piłka nożna. Godzinę temu brała kompiel, w momencie gdy chciałam wyjść z wanny dostałam bardzo silnego kłucia w lewym kolanie ( po prawej stronie na skraju rzepki) Ból utrzymuje się pomimo smarowaniem Ketonalem. Kłucie uniemożliwia chodzenie, muszę się trzymać wszystkiego co mam pod ręką ale nawet i to nie pomaga. Nie mogę stanąć na tą nogę ani nacisnąć nią na podłoże bo mam łzy w oczach. Przy poruszaniu nogą a głównie kolanem kłucie też się pojawia. Kolano wyraźnie jest ciemniejsze i raczej spuchnięte. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy mogę korzystać ze steppera?

6 miesięcy temu złamałem rzepkę kolanową i akutalnie mam założony popręg Webera. Czy mogę korzystać ze steppera?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy może być to naderwany mięsień/ścięgno?

Dzień dobry, jestem 21 letnim mężczyzną, który uprawia sport od wielu lat. Podnoszę ciężary, i tydzień temu, podczas ćwiczenia na modlitewniku, gdy byłem w połowie powtórzenia, nagle usłyszałem dwa pęknięcia i zaczęło mnie bardzo boleć przedramię. Ból odczuwalny jest głęboko... Dzień dobry, jestem 21 letnim mężczyzną, który uprawia sport od wielu lat. Podnoszę ciężary, i tydzień temu, podczas ćwiczenia na modlitewniku, gdy byłem w połowie powtórzenia, nagle usłyszałem dwa pęknięcia i zaczęło mnie bardzo boleć przedramię. Ból odczuwalny jest głęboko wewnątrz ręki, nie boli przy dotykaniu. Było to 7 dni temu, ręka już prawie nie boli, tylko jak próbuję podnieść ciężkie rzeczy, ból znowu wraca. Nie było żadnego obrzęku czy też zaczerwienienia. Mogę stwierdzić, że stan się poprawia, ale minął już tydzień i nie wiem czy nie udać się do lekarza. Czy może być to naderwany mieśień/ścięgno?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Mariusz Pytlasiński
Dr n. med. Mariusz Pytlasiński

Co może znaczyć ten problem z ręką?

Witam, w grudniu zdecydowałam się oddać osocze ozdrowieniec. Niestety zemdlalalm po oddaniu próbki i uderzyłam glowa o podłoge. Założono mi w szpitalu 3 szwy. Uraz w części potyliczno ciemieniowej, tak bardziej z lewej strony. Tomigrafia ok. Wiadomo byłam obolala, zwłaszcza... Witam, w grudniu zdecydowałam się oddać osocze ozdrowieniec. Niestety zemdlalalm po oddaniu próbki i uderzyłam glowa o podłoge. Założono mi w szpitalu 3 szwy. Uraz w części potyliczno ciemieniowej, tak bardziej z lewej strony. Tomigrafia ok. Wiadomo byłam obolala, zwłaszcza z lewej strony. Szyja, kark, bark- ciężko było mi się ruszyć. Jednak po 2 tygodniach doszłam do siebie i było okej. Problem pojawił się około miesiąca temu, kiedy zaczęłam chodzić na zajęcia fitness kilka razy w tygodniu. Otóż zaczęła mi mrowić lewa ręka zwłaszcza palec środkowy i przedostatni. Czuje się ta rękę jest słabsza. Kilka dni temu kiedy pochyliłam glowe, tak jakbym ja przyciągla do klatki piersiowej poczułam jakby taki delikatny prąd, przesycie takie dziwne uczucie od koniuszków palxow po bark i kar i az pod lewa piers w okolicy żeber. Zastanawiam się nad fizjoterapia. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jaka ćwiczenia fizyczne warto wykonywać, aby mieć ładną sylwetkę?

Jaki sport, jaka forma ruchu jest najzdrowsza, a jaka daje najładniejsze ciało ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Jak się pozbyć mojego bólu?

Lekarz stwierdził rwę kulszową i przepisał leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Leki były już zmieniane 3 razy. Ból występuję już od półtorej miesiąca. Byłem również u fizjoterapeutów i osteopaty. Ból się zmniejszył na tyle, że jestem w stanie się wyprostować i... Lekarz stwierdził rwę kulszową i przepisał leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Leki były już zmieniane 3 razy. Ból występuję już od półtorej miesiąca. Byłem również u fizjoterapeutów i osteopaty. Ból się zmniejszył na tyle, że jestem w stanie się wyprostować i zacząć niewiele chodzić. Od początku rwy bardzo bolała mnie prawa łydka promieniując, aż do stopy. Mam w stopie jeszcze zdrętwiałe 3 palce. Po zabiegach u fizjoterapeuty pozostał tylko ból w łydce i stopie. Nie mogę więcej przejść niż 20 metrów bo ból jest tak silny, że czuję jakby mi noga w piszczelu i kostce się łamała. Lekarz i fizjoterapeuta każą czekać, aż ból przeminie. Czy jest jakiś inny sposób niż tylko czekanie?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Róża Kanarska
Mgr Róża Kanarska

Co robić dalej z takimi dolegliwościami?

zapalenie ościęgna ścięgna achillesa, zapalenie kaletki głębokiej Dzień dobry, od ponad 4 miesięcy borykam się z zdiagnozowanym zapaleniem pochewki-ościęgna ścięgna achillesa w obu nogach oraz zapalenia kaletek. Kaletki wypełnione płynem około 4-5 mm. Od kontuzji nie biegam oraz nie... zapalenie ościęgna ścięgna achillesa, zapalenie kaletki głębokiej Dzień dobry, od ponad 4 miesięcy borykam się z zdiagnozowanym zapaleniem pochewki-ościęgna ścięgna achillesa w obu nogach oraz zapalenia kaletek. Kaletki wypełnione płynem około 4-5 mm. Od kontuzji nie biegam oraz nie jeżdzę na rowerze, oszczędzam nogi. Zastosowano: 2 tygodniowe leczenie NLPZ, terapia manualna (ponad 10 zabiegów), laser wysokoenergetyczny. Bardzo dokucza mi ból pięty jednej stopy, który nasila się podczas chodzenia. ból rozchodzi się w dół na całą stopę. Dodatkowo słyszę charakterytyczne strzykania - trzaski w ścięgnie podczas ruszania nogą zwłaszcza przy bardziej energicznych ruchac np przy pierwszym kroku po wstaniu. Co robić dalej?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Róża Kanarska
Mgr Róża Kanarska

Czy mam kontynuować jonoforezę?

Witam, dziś miałam jonoforezę przy użyciu leku Olfen, przepisane na uraz chrząstki trójkątnej nadgarstka. Po zabiegu ból w nadgarstku się nasilił, ale także ból odczuwam w palcach, łokciu i ramieniu. Czuję ogólnie jakby ręka była strasznie ciężka, nie mam w... Witam, dziś miałam jonoforezę przy użyciu leku Olfen, przepisane na uraz chrząstki trójkątnej nadgarstka. Po zabiegu ból w nadgarstku się nasilił, ale także ból odczuwam w palcach, łokciu i ramieniu. Czuję ogólnie jakby ręka była strasznie ciężka, nie mam w niej a ogóle siły. O mam robić? Kontynuować jonoforezę czy nie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak należy ćwiczyć tę rękę po urazie?

Dzień dobry mam takie pytanie a zarazem chciałem się coś dowiedzieć na ten temat miałem złamanie barku i ramienia Po zrośnięciu mam teraz masywne przykurcze barku po prostu nie mogę ręki wziąć do góry najwyżej w pozycji poziomej Czy mógłbym... Dzień dobry mam takie pytanie a zarazem chciałem się coś dowiedzieć na ten temat miałem złamanie barku i ramienia Po zrośnięciu mam teraz masywne przykurcze barku po prostu nie mogę ręki wziąć do góry najwyżej w pozycji poziomej Czy mógłbym zostać jakieś poradzę jak mam ćwiczyć tą rękę i czy w ogóle mógłbym sam stanie tą rękę po prostu wyćwiczyć dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Do jakiego lekarza mam udać się z tym problemem?

Ból łokcia pojawiający sie podczas wyciskania sztangielki, wręcz uniemożliwiający wykonanie tego ćwiczenia . Ból w zewnętrznej czesci łokcia z boku. Ból ten nie pojawia sie podczas podciagania na drążku oraz podczas wykonywania pompek. Czy z powyższym problemem udać sie do... Ból łokcia pojawiający sie podczas wyciskania sztangielki, wręcz uniemożliwiający wykonanie tego ćwiczenia . Ból w zewnętrznej czesci łokcia z boku. Ból ten nie pojawia sie podczas podciagania na drążku oraz podczas wykonywania pompek. Czy z powyższym problemem udać sie do ortopedy, fizjoterapeuty czy jakiegos innego lekarza? . Jakie ewentualnie wykonac badania przed wizytą?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak mam rozumieć takie wyniki badania?

witam serdecznie,dostalem wyniki prosze o pomoc. DANE KLINICZNE: podejrzenie dyskopatOPIS: Spłycona lordoza lędźwiowa . Zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego L5/S1 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2-zależnych (odwodnienie) oraz obniżeniem wysokości krążka . Na poziomie L5/S1 tylna centralna przepuklina krążka... witam serdecznie,dostalem wyniki prosze o pomoc. DANE KLINICZNE: podejrzenie dyskopatOPIS: Spłycona lordoza lędźwiowa . Zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego L5/S1 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2-zależnych (odwodnienie) oraz obniżeniem wysokości krążka . Na poziomie L5/S1 tylna centralna przepuklina krążka wpuklająca się na 4mm , bez wpływu na struktury nerwowe. Towarzyszące drobne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach sąsiadujących trzonów. Poza tym wysokość i sygnał trzonów kręgów lędźwiowych i pozostałych krążków m/k odcinka lędźwiowego w normie. Stożek rdzenia, nici ogona końskiego bez zmian ogniskowych. pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Do jakiego lekarza powinienem się udać z bólem dolnego odcinka pleców?

Dzień dobry. Mam na imię Jakub, 26 lat.Rok temu zaczął się mój problem z bólem dolnego odcinka plecow(spięte, czasem rwanie, promieniowanie od ledzwiowego odcinka,aż na pośladki gdzie one najbardzie były spiete) chodziłem na fizjoterapia miałem robione zabiegi( laserem,chiropraktyke,akopunkture I także... Dzień dobry. Mam na imię Jakub, 26 lat.Rok temu zaczął się mój problem z bólem dolnego odcinka plecow(spięte, czasem rwanie, promieniowanie od ledzwiowego odcinka,aż na pośladki gdzie one najbardzie były spiete) chodziłem na fizjoterapia miałem robione zabiegi( laserem,chiropraktyke,akopunkture I także masaze) zabiegi pomagały chwilę Ale zaraz wracał bol. W obecnej chwili czuje lekkie promieniowanie głównie jakby około kręgów tu za prawym biodrem.. tak zwane kłucie. Często też na odcinku szyjnyn zbiera się jakby woda..(z moich ustaleń jest to wdowi garb). Raz jest raz go nie ma.. mam tez z tego co wyczytałem lekko wysunieta miednice (nad nią pracuje cwiczeniami) I stwierdzam, że mam lekką lordozę. Prośba jest moja taka do kogo z tymi problemami się udać? Ostopeta , chiropraktyka czy fizjoterapeuta? Czy może najpierw jakiś lekarz ogólny jak neurolog? Nie mam już pojęcia co z tym zrobić. Obecnie jestem w Polsce jeszcze 8 tygodni w Gliwicach z pracy w delegacji. Chciałbym przez ten czas podjąć jakieś leczenia lub chociaż zdiagnozować moje problemy ale nie wiem od czego zacząć. Dziękuję za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Róża Kanarska
Mgr Róża Kanarska

Czy jest jeszcze szansa na odzyskanie pełnego zgięcia i wyprostu?

W nocy z 11 na 12 grudnia miałem wypadek (rany tluczone) w skutek czego doznałem całkowitego zerwania ścięgnien prostownika palca 3 i 4 w strefie bodajże 6 (miejsce gdzie zginą się nadgarstek) 13 grudnia miałem operacje zażycia po 6 tygodniach... W nocy z 11 na 12 grudnia miałem wypadek (rany tluczone) w skutek czego doznałem całkowitego zerwania ścięgnien prostownika palca 3 i 4 w strefie bodajże 6 (miejsce gdzie zginą się nadgarstek) 13 grudnia miałem operacje zażycia po 6 tygodniach ściągnięto mi ortezę, rozpocząłem prywatnie rehabilitacje terapia laserem polem magnetycznym i kroterapie do tego terapię manualna u fizjoterapeuty, palce zginają się w 95% i opadają o jakieś 25%, nie jestem w stanie ich wyprostować a biernie prostują i zginają się w 100%. Mamy 4 marca, od 1 marca podjąłem aktywność zawodowa w której nie przeciążam ręki ale dużo ruszam palcami Moje pytanie brzmi - Czy jest jeszcze szansa na odzyskanie pełnego zgięcia i wyprostu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy to normalne, że nie mogę wyprostować palców?

Witam, 27 października miałem zabieg A dokładnie złamałem 3 i 4 kość śródręcza z przemieszczeniem, miałem nastawienie przy otwartej dłoni i 4 druty po 2 na palca. Ok 1,5 tyg temu po wykonaniu RTG lekarz stwierdził, że kość zrosla się... Witam, 27 października miałem zabieg A dokładnie złamałem 3 i 4 kość śródręcza z przemieszczeniem, miałem nastawienie przy otwartej dłoni i 4 druty po 2 na palca. Ok 1,5 tyg temu po wykonaniu RTG lekarz stwierdził, że kość zrosla się prawidłowo i wicgabalbdrury . Także drutów nie mam od ok 10 dni. Dłoń ćwiczę codziennie poprzez rozprostowanie palców i ściskanie piłeczki. Zakres ruchu zwiększył się w momencie ściskania słoni w pięść, pytanie brzmi czemu nie mogę wyprostować tych palców do góry. Czuje wewnętrzns blokadę, że się nie da. Poza tym palce 3 i 4 są jednakowej długości gdzie w drugiej dłoni jeden jest większy od drugiego. Pomijając fakt, że czuje blokady przy najbliższych policzkach (tak się to chyba nazywa) czy to normalne że nie mogę tych 2 palców wyprostować w górę a w dół już mogę w miarę ? Poza tym gdy np bujam tymi palcami to są one takie bezwładne jak żelki.. czy to wszystko normalne? Minęło 10dni od wyciągnięcia drutów. Proszę o pomoc nie wiem co robić
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak długo mogę chodzić w kołnierzu?

Witam,wynik rezonansu w opisie min szerokopodstawna przepuklina C 5 c6 która modeluje brzuszna część worka opnowego,która uciska korzenie nerwowe w obu zachylkach bocznych .Objawy potworny ból barku ręki i okolic prawej łopatki ,ograniczenie ruchomości szyi.Zalecenia kołnierz ortopedyczny 1h dziennie ,biofenac... Witam,wynik rezonansu w opisie min szerokopodstawna przepuklina C 5 c6 która modeluje brzuszna część worka opnowego,która uciska korzenie nerwowe w obu zachylkach bocznych .Objawy potworny ból barku ręki i okolic prawej łopatki ,ograniczenie ruchomości szyi.Zalecenia kołnierz ortopedyczny 1h dziennie ,biofenac dicloduo i Dorota.jak długo mogę w tym kołnierz chodzić, jest mi zdecydowanie lepiej w nim leki nie działają.czy jednoczesne przyjmowanie biofenac i dicloduo nie zaszkodzi.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy powinnam jednak zrezygnować z tego zabiegu?

Mam zabiegi na kręgosłup.Pole magnetyczne, prądy tensa i sollux.Tego samego dnia mam wizytę u kosmetyczki.peeling kawitacyjny.Czy to za dużo na jeden dzień dla organizmu? Mam zrezygnować z kosmetyczki?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

O czym świadczy rwący ból prawej ręki?

Witam mam problem z prawą ręką boli mnie od szyji aż do palców. Ból jest rwący uczuciem wykręcania. Wybrałam już 10 serii zabiegów min.laser, prądy,magnez i żadnej poprawy obecnie chodzę na masaże, które według rehabilitanta powinny pomóc a ja... Witam mam problem z prawą ręką boli mnie od szyji aż do palców. Ból jest rwący uczuciem wykręcania. Wybrałam już 10 serii zabiegów min.laser, prądy,magnez i żadnej poprawy obecnie chodzę na masaże, które według rehabilitanta powinny pomóc a ja po nich mam jeszcze większy ból. A do niedawna zaczyna boleć mnie druga ręką i nogi. Czytając fora to dodam jeszcze że mam raz na dwa raz na miesiąc silny ból prawej gałki ocznej i często oddaje mocz.Byłam już u ortopedy to powiedział że to cieśninę nadgarstka dał blokadę ale nic nie pomogło.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co oznacza taki opis RTG u 33-latka?

Witam. Od dłuższego czasu mam problemy z bólem kręgosłupa w różnych miejscach. Byłem na badaniu Rtg. Opis badania brzmi: Lewostronne skrzywienie kręgosłupa Th z rotacją trzonów i obniżeniem przestrzeni miedzykręgowych od strony wklęsłej skrzywienia. Drobne nierówności zarysów blaszek granicznych trzonów... Witam. Od dłuższego czasu mam problemy z bólem kręgosłupa w różnych miejscach. Byłem na badaniu Rtg. Opis badania brzmi: Lewostronne skrzywienie kręgosłupa Th z rotacją trzonów i obniżeniem przestrzeni miedzykręgowych od strony wklęsłej skrzywienia. Drobne nierówności zarysów blaszek granicznych trzonów jak po chorobie scheurmanna. Zaostrzenie krawędzi trzonów. Byłem u ortopedy i zalecił mi fizjoterapie. Fizjoterapeuci zalecili ćwiczenia rozciągającę. Wykonuje te ćwiczenia około 3 tygodni. Jest lepiej czuje się nie taki zesztywniały jak wcześniej ale i tak boleści kręgosłupa są i to w różnych miejscach. Proszę bardzo o komentarz opisanej przezemnie sytuacji oraz o jakieś zalecenia. Mam 33lata 190cm wzrostu 110 kg wagi.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Róża Kanarska
Mgr Róża Kanarska
Patronaty
Ważne tematy