Co jeszcze mogłabym zrobić, żeby polepszyć swój stan ?

Witam, mam 20 lat. 4 lata temu przeszłam porażenie nerwu twarzowego BELLA. Do szpitala pojechałam od razu jak zauważyłam objawy typu opadający prawy kącik ust , nie mogłam się po prawej stronie uśmiechnąć ,ani mrugać prawym okiem. Wdrożone zostało leczenie o fizjoterapia. Neurolodzy, u których byłam mówią mi że i tak nie jest źle i nie mam co narzekać. Od 4 lat porażona strona jest sztywna tak jakby odrętwiała , nie napięta przez to mam ogromną asymetrię twarzy. Po stronie porażenia oko jest większe i przy uśmiechu czy dzióbku usta opadają mi na porażoną stronę. Jestem młodą osobą, a powyższe dolegliwości dokuczają mi w codziennym funkcjonowaniu. Czy jest coś co jeszcze mogłabym zrobić żeby polepszyć swój stan ? Jakie mam wyjścia ? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry

W leczeniu porażenia Bella bardzo ważne jest postępowanie fizjoterapeutyczne oraz zgodne z zaleceniami neurologa prowadzącego.

Często metodami medycyny estetycznej korygujemy powstałą asymetrię twarzy przy użyciu wypełniaczy oraz toxyny botulinowej. Przy kontakcie priv i konsultacji będę mogła ocenić czy taka terapia jest możliwa w Pani sytuacji. Proszę kontynuować fizjoterapię.