Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Asymetryczna twarz po porażeniu nerwu twarzowego

6 lat temu miałam porażenie nerwu twarzowego po prawej stronie. Teraz jak marszczę czoło to po prawej stronie mam bardziej widoczne zmarszczki, ogólnie mam wrażenie, że prawa strona jest lekko ,,oklapnięta,,; twarz jest trochę asymetryczna, czy da się jeszcze coś z tym zrobić?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Nowości w medycynie estetycznej

Witam można zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po konsultacji można taką asymetrię zlgodzić, bądź całkowicie wyrównać.Zabiegi takie dobiera się indywidualnie. Osobiście parę osób miałam po porażeniu nerwu twarzy i efekty po zabiegu były bardzo zadowalające.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Taki wygląd jest typowy dla porażenia nerwu twarzowego. Istnieją metody chirurgicznego podwieszania fragmentów twarzy w celu zmniejszenia asymetrii. Czasami mniej nasilone zmiany mogą być korygowane przez odpowiednio zastosowane wypełnienia. Konieczna konsultacja chirurga plastyka.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Niewielka korekta oczywiście jest możliwa. Są różne metody, niekoniecznie bardzo inwazyjne. Wszystko zależy od obrazu klinicznego. Najlepiej wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej lub chirurgi plastycznej i dokonać diagnozy a wtedy lekarz określi możliwe metody. Życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy