Asymetryczna twarz po porażeniu nerwu twarzowego

6 lat temu miałam porażenie nerwu twarzowego po prawej stronie. Teraz jak marszczę czoło to po prawej stronie mam bardziej widoczne zmarszczki, ogólnie mam wrażenie, że prawa strona jest lekko ,,oklapnięta,,; twarz jest trochę asymetryczna, czy da się jeszcze coś z tym zrobić?

Witam można zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po konsultacji można taką asymetrię zlgodzić, bądź całkowicie wyrównać.Zabiegi takie dobiera się indywidualnie. Osobiście parę osób miałam po porażeniu nerwu twarzy i efekty po zabiegu były bardzo zadowalające.

Taki wygląd jest typowy dla porażenia nerwu twarzowego. Istnieją metody chirurgicznego podwieszania fragmentów twarzy w celu zmniejszenia asymetrii. Czasami mniej nasilone zmiany mogą być korygowane przez odpowiednio zastosowane wypełnienia. Konieczna konsultacja chirurga plastyka.

Niewielka korekta oczywiście jest możliwa. Są różne metody, niekoniecznie bardzo inwazyjne. Wszystko zależy od obrazu klinicznego. Najlepiej wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej lub chirurgi plastycznej i dokonać diagnozy a wtedy lekarz określi możliwe metody. Życzę powodzenia.