Czy operacja dwuszczękowa zwalczy całość problemu?

Dobry wieczór, chciałbym zadać pytanie dotyczące TMJ - dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. 5 lat temu przeszedłem operację poszerzania szczęki za pomocą dystraktora podniebiennego ponieważ mam asymetrię twarzy, a mój ortodonta zalecił utrzymywanie prawidłowej pozycji symetrii, która nie nie jest niekomfortowa tylko po prostu ciężko mi ją utrzymać. Od ponad roku zmagam się z przeskakiwaniem w stawie, czasami bezboleśnie, czasami boleśnie a najczęściej są to takie "ścierania" którego dźwięk jest taki jakby szklisty (nie umiem tego nazwać. Czy operacja dwuszczękowa zwalczy całość problemu, czy raczej coś innego wchodzi w grę? Pytam ponieważ ten zabieg przysługuje mi w ramach NFZ, a operacje na szczęce są dość drogie...
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Konieczna dokładna diagnostyka okluzji i stawów. Operacja w niektórych przypadkach jest koniecznością ale trzeba najpierw sprawdzić do jakiej prawidłowej pozycji żuchwy do szczęki dążymy i znaleźć metody osiągnięcia tej prawidłowej pozycji.