Przeskakiwanie i strzelanie szczęki podczas jedzenia

Witam. Od ponad miesiąca przy jedzeniu przeskakuje i strzela mi szczęka oraz nie mogę otworzyć buzi tak szeroko jak kiedyś. Kiedy otwieram buzie trochę szerzej towarzyszy mi dziwne uczucie "bólu","blokady". W następnym tygodniu idę do stomatologa, jednak boję się, że to coś poważnego. Co to może być ? Z czym może się wiązać fakt, że nie mogę szeroko otworzyć szczęki i słyszę to dziwne przeskakiwanie? Czy wymagana będzie jakaś operacja? Czy innym sposobem można to odczucie wyleczyć? A może tak już zostanie i nic nie da się z tym zrobić? Strasznie się martwię, ze to coś złego, coś z wypadającą szczęką albo chociaż uszkodzoną szczęką. Bardzo proszę o informację. Pozdrawiam

Witam. Ma Pani prawdopodobnie jakieś zmiany w stawach skroniowo -żuchwowych( stan zapalny ? zwyrodnienia ?). Być może przyczyną jest utrudnione wyrzynanie ósemki, zły zgryz , braki w uzębieniu, czy jednostronne żucie. Dentysta po zrobieniu zdjęcia rtg. ustali przyczynę Pani dolegliwości i ustali plan leczenia. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Przyczyną są problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Takie problemy najczęściej są wynikiem źle dopasowanych wypełnień, braków zębowych, nadmierne żucie gumy a także dużego stresu w życiu codziennym. Stomatolog wykona RTG i oceni sytuację w jamie ustnej. Z reguły zastosowanie szyny relaksacyjnej rozwiązuje problem.

Wszystko wskazuje na jakąś dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego. Do czasu wizyty proszę ograniczyć szerokość rozwierania , nie próbować na siłę otwierać "jak kiedyś".
Myślę , że nie jest to nic poważnego aczkolwiek czasami leczenie takich dysfunkcji jest długotrwałe.

Coś się dzieje w stawie skroniowo żuchwowym , potrzebna jest dokładna diagnostyka , prawdopodobnie jakiś problem zgryzowy.Proszę się nie niepokoić nie jest to poważne schorzenie zagrażające Pani zdrowiu , jedynie bardzo niekomfortowe i czasem trudne do diagnostyki i leczenia