Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 4 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stomatologia: Pytania do specjalistów

Jak postępować z bólem zęba po leczeniu?

Dzień dobry! Tydzień temu miałam plombowanego zęba. Już kiedyś był plombowany, ale okazało się, że znowu jakaś dziurka jest. Wszystko odbyło się bez znieczulenia i nic mnie nie bolało po. Normalnie jadłam itd. Jednak dzisiaj, po tygodniu zaczął mnie... Dzień dobry! Tydzień temu miałam plombowanego zęba. Już kiedyś był plombowany, ale okazało się, że znowu jakaś dziurka jest. Wszystko odbyło się bez znieczulenia i nic mnie nie bolało po. Normalnie jadłam itd. Jednak dzisiaj, po tygodniu zaczął mnie on boleć, kiedy jem. Nie za każdym razem, tylko bardziej jak długo nic nie jadłam. Albo piłam, jak piję zwykłą wodę po jakimś czasie to też boli. Nie jest to jakiś długi ból, jak woda czy jedzenie połknę to ból mija. Wiem też, że wczoraj wyjątkowo długo myłam zęby. Nie wiem czy mogłam coś uszkodzić? Dlaczego może mnie boleć plombowany ząb dopiero po tygodniu od wizyty?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy ten ząb uległ uszkodzeniu?

Dwie doby temu usuwałam chirurgicznie 3 zęby. Siódemka dolna usunięta operacyjnie, podczas zabiegu się zaklinowała. Dwie ósemki - górna i dolna były dłutowane. Zabieg był bardzo ciężki i długotrwały. Martwi mnie, że dwa dni po ekstrakcji szóstka sąsiadująca z... Dwie doby temu usuwałam chirurgicznie 3 zęby. Siódemka dolna usunięta operacyjnie, podczas zabiegu się zaklinowała. Dwie ósemki - górna i dolna były dłutowane. Zabieg był bardzo ciężki i długotrwały. Martwi mnie, że dwa dni po ekstrakcji szóstka sąsiadująca z wyrwanymi, dolnymi zębami - sprawia wrażenie zdrętwiałej. Czy to kwestia rany i opuchlizny, czy jest raczej szansa, że ten ząb uległ uszkodzeniu podczas wyrywania trudnej siódemki i też zakwalifikuje się do usunięcia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego pojawia się taki ból przy antybiotyku?

Witam, od 4 dni biorę antybiotyk clindamycin. Policzek mam nadal opuchnięty, stomatolog poinformowała mnie, ze obrzęk minie jakoś po 3 dniach. Dzisiaj okropnie bolały mnie zęby, promieniuje na górną i dolna szczękę po prawej, tak samo jak w noc... Witam, od 4 dni biorę antybiotyk clindamycin. Policzek mam nadal opuchnięty, stomatolog poinformowała mnie, ze obrzęk minie jakoś po 3 dniach. Dzisiaj okropnie bolały mnie zęby, promieniuje na górną i dolna szczękę po prawej, tak samo jak w noc przed pójściem do lekarza. Mam do usunięcia, zęba, plus usuwanie zębów chirurgiczne. Mialam poczekać do końca antybiotyku i w miedzy czasie umówić się do chirurga. Wizyta za ponad miesiąc, a mam wrażenie, że antybiotyk nie działa. Dlaczego pojawia się taki ból przy antybiotyku?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy dorosły może stosować pastę do zębów dla dzieci?

Witam. Kobieta,25 lat. Mam problem z myciem zębów zwyczajnie nie lubię smaku miętowych past a 98% na rynku właśnie takich jest. Przez to rzadko myje zęby co objawia się ich psuciem. Czy dorosła osoba może myć zęby pasta przeznaczona dla dzieci ? Np 0-6 lat ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Dotyczy: Stomatologia Ząb

Co robić z takim bólem przy leczeniu zęba?

Witam. Dzisiaj miałam leczony ząb. Miałam robioną plombę. Poprosiłam o znieczulenie. Podczas zabiegu odczuwałam takie dziwne kłucie , nie wiem jak to określić... tak jakby mi weszła w nerw mimo znieczulenia. Poprzednim razem gdy robiłam ten zabieg u innego... Witam. Dzisiaj miałam leczony ząb. Miałam robioną plombę. Poprosiłam o znieczulenie. Podczas zabiegu odczuwałam takie dziwne kłucie , nie wiem jak to określić... tak jakby mi weszła w nerw mimo znieczulenia. Poprzednim razem gdy robiłam ten zabieg u innego lekarza było to samo. nie był to ból ale było strasznie nieprzyjemnie i w pewnym momencie prawie nie wytrzymałam. Teraz jestem około 2 godziny po i co jakiś czas lekko boli mnie głowa , czy to normalne? i czy normalne jest to ze mimo dużej dawki znieczulenia czułam taki specyficzny ból w srodku zęba podczas wiercenia? Z góry dziękuje za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy powstał u mnie suchy zębodół?

Witam 31 maja miałam ekstrakcję dwóch dolnych ósemek w znieczuleniu ogólnym ponieważ nie było na nie miejsca. Lewa ósemka jeszcze nie wyrosła a prawa już mocno wbijała się w policzek dopiero wyrastała ,ale już atakowała korzeń 7. W prawym zębodole... Witam 31 maja miałam ekstrakcję dwóch dolnych ósemek w znieczuleniu ogólnym ponieważ nie było na nie miejsca. Lewa ósemka jeszcze nie wyrosła a prawa już mocno wbijała się w policzek dopiero wyrastała ,ale już atakowała korzeń 7. W prawym zębodole po kilku dniach wystąpił suchy zębodół i rana goiła się 2 tygodnie , były podawane tabletki do środka dziury. Lewa strona goiła się pięknie, nie było widać dziury. Jednak po prawie 1,5 miesiącu lewa strona nagle zaczęła być bardzo wrażliwa. siódemka pobolewa a dziura zrobiła się większa i bardziej widoczna. Czy możliwe, że po prawie 2 miesiącach dziura się otworzyła ? Nie wiem skąd ten ból , nawet jak wejdą resztki jedzenia ,to po oczyszczeniu bardzo boli. Gojenie jest powolne i bardzo mnie to martwi, mimo ,że dbam o higienę zębów i zębodołów , które nadal się nie zasklepiły. Czy mógł powstać z lewej strony po tak długim czasie suchy zębodół? Martwi mnie ten nagły ból i powiększona dziura.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy istnieje ryzyko złamania się zęba przed kolejną wizytą?

Czy jesli dziś ( sobota ) wypadło mi cześć wypełnienia kanalowego i cement ktory byl zamiast ubytku w zebie jest duże ryzyko złamania sie zeba przed poniedziałkiem kiedy to pojde do dentysty?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy taki skrzep po usunięciu zęba to coś poważnego?

Witam! 4 dni temu miałam usuwanego zęba - dolną 5. Wszystko goiło się dobrze, aż do dzisiaj - po 4 dniach, z 'chwili na chwilę' zrobił się ogromny skrzep. Wystaje on ponad dziąsła i zakrywa resztę tylnich zębów. Nie jestem... Witam! 4 dni temu miałam usuwanego zęba - dolną 5. Wszystko goiło się dobrze, aż do dzisiaj - po 4 dniach, z 'chwili na chwilę' zrobił się ogromny skrzep. Wystaje on ponad dziąsła i zakrywa resztę tylnich zębów. Nie jestem w stanie zagryźć zębów, ponieważ równa się to z zagryzieniem skrzepu.. Mam już umówioną wizytę u stomatologa, jednakże moje pytanie brzmi czy to coś złego? Czy coś się dzieje? Czy raczej nie mam się czym martwić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Na co wskazują u mnie te objawy po ekstrakcji zęba?

Po usunięciu prawej górnej ósemki mam następujace objawy: pulsowanie na policzku, mokro w prawej jamie nosowej. Sprawdzałem że to może być zębopochodne zapalenie zatok szczękowych i szukam lekarza (chyba chirurga stomatologa) z Wrocławia, który podjął się wyleczenia tego, bo byłem... Po usunięciu prawej górnej ósemki mam następujace objawy: pulsowanie na policzku, mokro w prawej jamie nosowej. Sprawdzałem że to może być zębopochodne zapalenie zatok szczękowych i szukam lekarza (chyba chirurga stomatologa) z Wrocławia, który podjął się wyleczenia tego, bo byłem już u kilku i żaden nie chce tego podjąć. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Kiedy mogę pić piwo po usunięciu zęba?

Czy po wyrwaniu zęba (wczoraj ok 14:30) mogę dzisiaj poźnym wieczorem wypić 2-3 piwa? Czytałem ze po usunięciu , zęba nie należy pić alkoholu przez min. 24h a lepiej powstrzymać się 2-3 dni. Czy to bezpieczne , żeby dzisiaj wypić... Czy po wyrwaniu zęba (wczoraj ok 14:30) mogę dzisiaj poźnym wieczorem wypić 2-3 piwa? Czytałem ze po usunięciu , zęba nie należy pić alkoholu przez min. 24h a lepiej powstrzymać się 2-3 dni. Czy to bezpieczne , żeby dzisiaj wypić piwo/a , boję się o miejsce po wyrwaniu zęba np. nie oczekiwane krwawienie.. (ponoc tak jest po alko)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy to jest powód do paniki?

Dzień dobry. Jestem kobietą ,mam 24 lata i choruję na hipodoncję. Wczoraj miałam nałożoną pracę tymczasową na implantach w żuchwie. Zębów jest 5 są to jedynki, dwójki. Następnie zaczynają się po prawej stronie moje 3 zęby. Pierwszy to... Dzień dobry. Jestem kobietą ,mam 24 lata i choruję na hipodoncję. Wczoraj miałam nałożoną pracę tymczasową na implantach w żuchwie. Zębów jest 5 są to jedynki, dwójki. Następnie zaczynają się po prawej stronie moje 3 zęby. Pierwszy to kieł który bardzo mnie boli, rusza się, wręcz chrupie. czy jest to normalne.? mojego lekarza dzisiaj nie ma więc nie wiem czy to normalne czy powód do paniki. Bardzo proszę o szybką odpowiedż
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mogę płukać ten zębodół solą fizjologiczną?

Dzień dobry, 5 dni temu usunięto mi dolną ósemkę, sam zabieg to było chirurgiczne usunięcie zęba natomiast wyszła opcja najmniej ingerująca - udało się wyciągnąć w całości, rana nie była szyta. Pod 3 dniach stwierdzono suchy zębodół, oczyszczono ranę i... Dzień dobry, 5 dni temu usunięto mi dolną ósemkę, sam zabieg to było chirurgiczne usunięcie zęba natomiast wyszła opcja najmniej ingerująca - udało się wyciągnąć w całości, rana nie była szyta. Pod 3 dniach stwierdzono suchy zębodół, oczyszczono ranę i założono tabletki z lekarstwem. Po półtora dnia od założenia lekarstwa mam dalej nieprzyjemny zapach z ust, zębodół zaczął dawać oznaki lekkim bólem. Lekarstwo chyba nie rozpuściło się całkowicie i zostało w ranie. Po ostatnim wyrwaniu zęba miałem identyczny proces i tutaj moje pytanie - czy mogę tak jak w poprzednim przypadku płukać ten zębodół solą fizjologiczną/wodą samodzielnie przy użyciu strzykawki z grubą igłą? I czy bezpieczne jest zakładanie sobie raz dziennie samemu tabletki z lekarstwem? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

W jaki sposób jest leczony ząb przy ostrym zapaleniu miazgi?

Dzień dobry, podczas ostatniej wizyty u stomatologa z powodu bólu zęba, stwierdzono najprawdopodobniej zapalenie miazgi. Doktor próbowała oczyścić ząb i wykonać standardową procedurę w takich przypadkach. Niestety ale nie mogła tego wykonać z powodu dużego bólu, mimo kilkukrotnego podania znieczulenia.... Dzień dobry, podczas ostatniej wizyty u stomatologa z powodu bólu zęba, stwierdzono najprawdopodobniej zapalenie miazgi. Doktor próbowała oczyścić ząb i wykonać standardową procedurę w takich przypadkach. Niestety ale nie mogła tego wykonać z powodu dużego bólu, mimo kilkukrotnego podania znieczulenia. W międzyczasie rodzaj znieczulenia był zmieniany, do czasu aż się wyczerpały możliwości. Poza delikatnym odrętwieniem mocny ból dalej był nie do wytrzymania. W związku z tym praca z moim zębem nie została zakończona. Doktor założyła mi opatrunek z nadzieją, że wpłynie pozytywnie na sytuację. Dziś mija tydzień od tej wizyty. Dalej mam mocne napadowe bóle. Zastanawia mnie jedno. Otóż stomatolog powiedziała mi, że na swoje 20 lat nie miała takiego przypadku, żeby tyle opcji znieczulenia nie zadziałało. Na samą myśl o wizycie i bólu, który mimo kolejnych znieczuleń może się pojawić już się boję tego spotkania. W jaki sposób jest leczony ząb przy ostrym zapaleniu miazgi, kiedy znieczulenie nie działa? Czy wtedy pacjent ten ból musi „wytrzymać”? Czy nie ma innej możliwości, aby w jakikolwiek sposób pozbyć się, bądź możliwie zminimalizować stan zapalny, tak aby praca z zębem była jak najmniej bolesna dla pacjenta?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Jak długo będzie trwało krwawienie z dziąseł?

Ile po kiretażu otwartym będą mi krawiwić dziąsła, ponieważ bardzo mocno zaczęła mi lecieć krew i nie wiem czy jest się czym niepokoić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Jaka może być przyczyna mojego bólu zęba?

Witam. Od bardzo długiego czasu mam problem z zębem. Byłam u 3 stomatogow ale żaden nie potrafi zdiagnozować bólu. Ból jest raczej pod zębem sam ząb mnie nie boli dlatego ciężko powiedzieć mi gdzie tak naprawdę jest ból.... Witam. Od bardzo długiego czasu mam problem z zębem. Byłam u 3 stomatogow ale żaden nie potrafi zdiagnozować bólu. Ból jest raczej pod zębem sam ząb mnie nie boli dlatego ciężko powiedzieć mi gdzie tak naprawdę jest ból. Byłam pewna że to 7 i bol jest przez 8 która rosła pionowo i naciskała na zeby. Jednak po usunięciu ból nie ustąpił. Lekarz wymienił mi wypełnienie na nowe w 6 i 7. Nic. Zaczęliśmy leczyć 7 kanałowo. Była czyszczona 3 razy. Próbowaliśmy też nakładki na zęby bo czasem lapie się na zaciskaniu szczęki. Wkoncu zakończyliśmy leczenie kanałowe i teraz ból jest jeszcze większy. Aczkolwiek nie przeszkadza mi w jedzeniu i piciu. Nie jest spuchnięty nie mam żadnych innych objawów. Ból jest jakby pod zębem. Co jeszcze mogę zrobić boję się że jak usunę ten ząb to wciąż nic się nie zmieni. Jakie badanie mogę wykonać żeby sprawdzić czy jest tam stan zapalny? Staramy się z mężem o dziecko i boję się że przez ten ból się nie udaje. Pomocy jakieś sugestie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czym mogą być spowodowane moje objawy?

Dzień dobry. Od tygodnia mam lekko zatkane lewe ucho uczucie czegoś w gardle również po lewej stronie (wydaje mi się że mam powiekszony migdał). Dodatkowo bardzo delikatnie pobolewa, bardziej pulsuje dziąsło po ekstrakcji lewej dolnej ósemki ktora była częściowo... Dzień dobry. Od tygodnia mam lekko zatkane lewe ucho uczucie czegoś w gardle również po lewej stronie (wydaje mi się że mam powiekszony migdał). Dodatkowo bardzo delikatnie pobolewa, bardziej pulsuje dziąsło po ekstrakcji lewej dolnej ósemki ktora była częściowo zatrzymana usuwana chirurgicznie 5,5 miesiąca temu. Zaznaczam że miałam usuwane wszystkie 4 ósemki i od 3 miesiecy noszę aparat ortodontyczny nadolnym łuku od około 3 tygodni. Kiedy usunęłam pierwszą dolną lewą ósemkę byly z nią problemy i zaleczenie trwało ok 2 miesięcy ( przy innych ósemkach ok 2 tygodni) Przytkało mi się wtedy lewe ucho i bolało dziąsło, zgłosiłam to chirurgowi który był odpowiedzialny za ekstrakcję i oczyścił on zębodół z drobinek skruszenego zeba, wtedy ból ustał i powoli zaczęłam normalnie słyszeć na jedno ucho i problem ten dlugo nie powracal. 3 tygodnie temu mialam zakładany aparat na dolny łuk, okazalo się ze na dwie tylne siódemki trzeba położyć cement zeby zęby nie starły się od aparatu przez co mam problem z dokladnym zuciem pokarmów i często występuje zgaga, ponieważ moje zęby się nie stykaja (tylko te 7mki z cementem z gornymi 7mkami). I tak jak pisalam od tygodnia znowu mam niedosłuch w lewym uchu, uczucie czegoś w gardle powiekszony migdał, pobolewanie miejsca po ekstrakcji lewej dolnej ósemki a takze lekko przytkany nos (lewa dziurka) chociaż z przytykaniem nosa mam do czynienia od dawna - niby krzywa przegroda alergia. Nie do końca wiem z czym zwiazane moje ostatnie objawy.... Czy przesuwajacymi się zębami po założeniu aparatu na dolny luk. Czy coś nie tak z miejscem po wyrwaniu dolej ósemki? Czy może jakies zapalenie ucha/zatok? Czy może jest to spowodowane nalanym cementem na dolne siódemki. Pragnę również zaznaczyć, iż przed wyrwanien dolnej lewej ósemki, również wystepowalo od jakiegoś czasu przytkanie ucha. Uszy miałam czyszczone, a zdjęcie nic nie wykazało. Męczy mnie to... Proszę o sugestie co to może być.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co robić z tymi żółtymi zębami?

Dzień dobry, Mam 21 lat i 21 plomb, myje bardzo regularnie zęby i nawet nitkuje, chodzie regularnie do dentysty nawet co 3 miesiące na kontrolę. Każda kontraktów to minimum jeden ząb do leczenia. Od zawsze również mam żółte zęby. Co... Dzień dobry, Mam 21 lat i 21 plomb, myje bardzo regularnie zęby i nawet nitkuje, chodzie regularnie do dentysty nawet co 3 miesiące na kontrolę. Każda kontraktów to minimum jeden ząb do leczenia. Od zawsze również mam żółte zęby. Co mam robić? Boje się 21 lat i tyle plomb! Jak wybielić również te zeby? Może to w wina słodyczy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy kanał zębowy został prawidłowo wypełniony?

Witam, rozpocząłem leczenie bolacej 5ki lekarz stwierdził ze konieczne jest leczenie kanałowe, podczas pierwszej wizyty znieczulił mnie i usunął miazgę, powiedział ze konieczne bedzie założenie lekarstwa do kanału, podczas drugiej wizyty odmówiłem znieczulenia, gdy lekarz ponownie oczyszczał kanały okazalo... Witam, rozpocząłem leczenie bolacej 5ki lekarz stwierdził ze konieczne jest leczenie kanałowe, podczas pierwszej wizyty znieczulił mnie i usunął miazgę, powiedział ze konieczne bedzie założenie lekarstwa do kanału, podczas drugiej wizyty odmówiłem znieczulenia, gdy lekarz ponownie oczyszczał kanały okazalo sie ze odczuwam kłucie przy wkladaniu narzedzia do kanału, lekarza ponownie zalozyl lekarstwo i wtedy stwierdził na koniec ze nie wie czy będzie w stanie wykończyć tego zęba bo z jednej strony jest zniszczony i zapisal na kolejną wizytę, podczas trzeciej wizyty ponownie odmowilem znieczulenia, gdy wkladal narzedzie do kanału ponownie czułem kilkukrotne ukłucia, gdy powiedziałem ze wczesniej leczylem kanalowo inne zeby i nigdy nie czulem uklucia i spytałem dlaczego tym razem czuje klucie uszyszalem tylko, ze to normalne i tak sie czasami zdarza, podczas tej wizyty lekarz juz wypełnił finalnie kanal, założył opatrunek i lekarstwo które jak powiedzial ma podleczyć dziąsło sąsiadujące z zębem obok. Dodam ze za kazdym razem ten opatrunek kruszy sie juz w pierwszym dniu tak jest i tym razem i teraz odczuwam gorzki posmak. Proszę poradzic czy jeśli lekarz przebił perforacje korzenia nie powinien najpierw w jakiś sposób zamknąć to dokładniej pod mokroskopem i dopiero wtedy wypełnić kanał? Czy jeśli uszkodził perforacje i zakłada lekarstwo do kanału powinien inkasować za każdym razem po 200 zł za każdą wizytę? czy jesli było to z jego winy powinien to naprawic we własnym zakresie nie pobierając za kazdym razem dodatkowych pieniędzy? . Dodam ze korzeń na zdjęciu wyglada na prosty i nie ma zadnych zakrzywień, również lekarz nie informował mnie ze beda jakieś problemy i komplikacje i nawet sam nie przyznał sie do przebicia perforacji. Obecnie przy zaciskaniu zębów w obrebie leczonego zeba odczuwam jakbym w tym miejscu byla "poduszka" i lekko oddawal ten leczony lub znajdujący sie obok zab, opuchlizny widocznej brak. Jak moge sie dowiedzieć czy kanal zostal prawidłowo wypełniony? Z gory dziękuję za odpowiedzi.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy ten proszek stomatologiczny ma wpływ na tabletki antykoncepcyjne?

Czy umycie zębów proszkiem wybielającym, który ma w składzie głównie węgiel aktywny z kokosa 30 min po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej ma wpływ na jej działanie? Możliwe, że mała ilość proszku została połknięta. Czy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co robić z tym silnym bólem zęba po zatruciu?

Dzień dobry, Okazało się, że mój ząb wymaga leczenia kanałowego. Lekarz na pierwszej wizycie zatruł zęba, ból utrzymywał się przez 5 dni (nasilając się z każdym dniem). Udałem sie na kolejną wizytę, gdzie lekarz zrobił jeszcze jedno prześwietlenie i... Dzień dobry, Okazało się, że mój ząb wymaga leczenia kanałowego. Lekarz na pierwszej wizycie zatruł zęba, ból utrzymywał się przez 5 dni (nasilając się z każdym dniem). Udałem sie na kolejną wizytę, gdzie lekarz zrobił jeszcze jedno prześwietlenie i wymienił lek trujący zęba na nowy. Od pierwszeo zatrucia minęły 3 tygodnie i wszystko było w porządku, jednak w sobotę w nocy dopadł mnie ból nie do wytrzymania. Pulsujący i rwący ból zęba, także głębiej, wyczuwalny aż na wysokości nosa i pulsujący na dolną część szczęki. Dziś jest lepiej, ale pojawiła się opuchlizna. Wizytę na kolejne leczenie mam umówioną dopiero w przyszłym tygodniu, a w tym lekarz jest na urlopie. Czy to normalne, że 2 tygodnie po ponownym zatruciu pojawił się tak silny ból? Czy mogą być to jakieś powikłania?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Patronaty