Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 7 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stomatologia zachowawcza: Pytania do specjalistów

Bulimia i problemy z zębami

Uda mi się uratować moje zęby? Choruję na bulimię. Nigdy nikomu o tym nie mówiłam. Odbiło się to na moich zębach. Bardzo żałuję i tak mi wstyd. Po długim czasie poszłam do dentysty z powodu bólu i usunął... Uda mi się uratować moje zęby? Choruję na bulimię. Nigdy nikomu o tym nie mówiłam. Odbiło się to na moich zębach. Bardzo żałuję i tak mi wstyd. Po długim czasie poszłam do dentysty z powodu bólu i usunął mi zęba.Z tego co widzę są one w złym stanie. Wyglądają jak by nie miały szkliwa i kruszą się ich końcówki. Staram się robić wszystko aby o nie dbać.Jeszcze nie wiem czemu ale ciągle je zaciskam gdy się denerwuję i trochę się wygięły niektóre.Proszę o pomoc. Co mogę zrobić?
odpowiada 4 ekspertów:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Urszula Jarosz-Kajdrys
Lek. dent. Urszula Jarosz-Kajdrys
Lek. dent. Tomasz Łukasik
Lek. dent. Tomasz Łukasik
Lek. dent. Dorota Przemysław Stankowscy
Lek. dent. Dorota Przemysław Stankowscy

Jak poradzić sobie z bólem po usunięciu zęba?

Witam! Dwa dni temu usunięto mi górną 6. Zatoka niestety została otwarta, ale pani doktor ja zaszyła, dostałam także antybiotyk. Wiem, że opuchlizna jest normalna po zabiegu, ale nie wiem, ile może się utrzymać. Wczoraj twarz miałam spuchnięta w... Witam! Dwa dni temu usunięto mi górną 6. Zatoka niestety została otwarta, ale pani doktor ja zaszyła, dostałam także antybiotyk. Wiem, że opuchlizna jest normalna po zabiegu, ale nie wiem, ile może się utrzymać. Wczoraj twarz miałam spuchnięta w znacznym stopniu, dziś widzę, że wszystko zaczęło "schodzić" na dolną szczękę i węzły chłonne, które są znacznie powiększone. Czy taki objaw jest normalny? Czy to raczej objaw "suchego zębodołu"? Dodam, że w pierwszej dobie starałam się nie płukać ust, zdarzyło mi się jednak pić przez słomkę.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Wizyta kontrolna u paradontologa

Witam Jeśli nie mam problemów z dziąsłami to mogę zapisać się do parodontologa w celu wizytej kontrolnej tak jak się to robi w stomatologii zachowawczej? Pozdrawiam :)
odpowiada 3 ekspertów:
Lek. dent. Barbara Żebrowska
Lek. dent. Barbara Żebrowska
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Aleksandra Pracka-Gudynowska
Lek. dent. Aleksandra Pracka-Gudynowska
Patronaty