Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Staw skokowy: Pytania do specjalistów

Czy można w tym wypadku zastosować znieczulenie miejscowe?

Witam. Cierpię na płaskostopie. Czy przy zabiegu wszczepienia implantu w staw podskokowy/skokowy stosowane jest znieczulenie ogólne, czy można poprosić anestezjologa o znieczulenie miejscowe, lub inne? Jest to krótka operacja, ponoć trwa około 20 minut, a ja odczuwam silny lęk przed narkozą.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy moje stawy skokowe wrócą do sprawności?

Dzień dobry, mam 36 lat i otyłość, 125kg. Od 5 lipca mam problem ze stawami skokowymi. Nie doszło do żadnego charakterystycznego urazu. Stawy skokowego bolą, są sztywniejsze i opuchnięte. Ortopeda nie zlecił żadnych dodatkowych badań poza kontrolą poziomu kwasu... Dzień dobry, mam 36 lat i otyłość, 125kg. Od 5 lipca mam problem ze stawami skokowymi. Nie doszło do żadnego charakterystycznego urazu. Stawy skokowego bolą, są sztywniejsze i opuchnięte. Ortopeda nie zlecił żadnych dodatkowych badań poza kontrolą poziomu kwasu moczowego, który miałem na podwyższonym poziomie 8. Do tego lekko podwyższone płytki krwii i crp. Powiedział, że wyniki badań są ogólnie poprawne, zawyżenie nie jest istotne. Może to być zapalenie z przeciążenia albo dna moczanowa. Od wizyty minął mniej więcej tydzień. mogę chodzić lekko kuśtykając, jednak nie wybieram się dalej niż do sklepu 5 minut w jedną stronę. Opuchlizna schodzi, ruchomość stóp powraca, mam raczej niewielkie deficyty. Jednak zastanawia mnie nawracający ból w różnych miejscach stawów skokowych. Jednego dnia jest poprawnie drugiego noga boli i lekko puchnie. Od pierwszego dnia minęło 2,5 tygodnia. Czy faktycznie bez dodatkowych badań stawy skokowego powinny wrócić do sprawności? Niepokoją mnie nawracające bóle i powolny powrót do zdrowia. Podejrzewam, że częściowo obciążam stawy przez otyłość, jednak nie jestem w stanie z tym nic zrobić z dnia na dzień.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr inż. Ewa Ceborska-Scheiterbauer
Mgr inż. Ewa Ceborska-Scheiterbauer

Co oznaczają te kreski na kości?

Witam. Dwa tygodnie temu skręciłam staw skokowy podczas RTG lekarz zwrócił uwagę na biale paski widoczne na kosci piszczelowej i stwierdził że to blizny po srubowaniu po mojej informacji że nie mialam nigdy żadnego zabiegu stwierdził że to dziwne i... Witam. Dwa tygodnie temu skręciłam staw skokowy podczas RTG lekarz zwrócił uwagę na biale paski widoczne na kosci piszczelowej i stwierdził że to blizny po srubowaniu po mojej informacji że nie mialam nigdy żadnego zabiegu stwierdził że to dziwne i uciął temat. Po dwóch tygodniach w poradni ortopedycznej kolejny lekarz zauważył to samo i znowu stwierdził że to po srubach. Kolejny raz poinformowałam że nie mialam żadnego zabiegu i dopytałam co to może być. Lekarz machnął ręką i powiedział że jest to bardzo dziwne ale to genetyka i mam o tym zapomnieć. Nigdy na zdjeciu RTG nie mialam tych zmian. Kosc piszczelowa jest w biale kreski. Bardzo się tym martwię. Czy powinnam udać się do kolejnego lekarza celem diagnozowania tego ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ortopeda mógł nie zauważyć uszkodzonego więzadła?

Witam, kilkanaście lat temu doznałam urazu stawu skokowego, noga spuchła i ledwo chodziłam, dostałam leki i wszytsko wróciło do normy. Teraz po tym długim czasie kostka daje sie we znaki, po dłuższym spacerze puchnie i boli. Byłam u ortopedy i... Witam, kilkanaście lat temu doznałam urazu stawu skokowego, noga spuchła i ledwo chodziłam, dostałam leki i wszytsko wróciło do normy. Teraz po tym długim czasie kostka daje sie we znaki, po dłuższym spacerze puchnie i boli. Byłam u ortopedy i na podstawie usg stwierdził, że to przeciążenie i zalecił opaskę uciskową i nurofen. Jednak nie dawało mi to spokoju, ja tej kostki nie przeciążyłam, poprostu normalnie chodziłam. Poszłam do innego ortopedy i on stwierdził ze mam zestarzałe uszkodzenie więzadła ATFL i pozytywny test szuflady przedniej. Zlecił NMR. Moje pytanie, czy pierwszy ortopeda mógł nie zauważyć uszkodzonego więzadła na usg? Czy może drugi ortopeda dmucha na zimne? Mam dwie zupełnie różne diagnozy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ta opuchlizna jest normalna po takim urazie?

18 kwietnia doznałam urazu skręcenie stawu skokowego , na następny dzień byłam na Sorze i udzielili mi pomocy. Udałam się do lekarza po zwolnienie a lekarz rodzinny dał mi skierowanie do ortopedy. Na 1 wizycie przepisał tabletki cyclo 3 fort... 18 kwietnia doznałam urazu skręcenie stawu skokowego , na następny dzień byłam na Sorze i udzielili mi pomocy. Udałam się do lekarza po zwolnienie a lekarz rodzinny dał mi skierowanie do ortopedy. Na 1 wizycie przepisał tabletki cyclo 3 fort i powiedział żebym chodziła w stabilizatorze. Na 2 wizycie dał mi skierowanie na rezonans magnetyczny z rozpoznaniem zwichnięcie, skręcenie stawu skokowego, więzadeł stawu skokowego i poziomu stopy. Noga momentami boli, odczucie mam jakby ktoś kuł mnie igłą, mam twardą opuchliznę, do tego utykam, mam wrażenie ciężkości w prawej nodze. 10 czerwca miałam się pojawić u ortopedy z wynikiem rezonansu. Ortopeda przyjmuje w piątki. Powiedzieli mi że jak będę miała wynik z rezonansu to mam się udać do ortopedy i poprostu spytać się czy mnie przyjmie. Niestety musiałam odmówić wizytę na termin 10 czerwca bo badanie mam 12 czerwca w Łęczycy. 10 czerwca też mi się kończy zwolnienie i nie wiem czy dalej ciągnąć czy iść do pracy. Zwolnienie powinien dalej ciągnąć ortopeda. Mam dalej ciągnąć zwolnienie? Jak długo opuchlizna będzie się utrzymywała? Czy ta opuchlizna to normalne po takim urazie ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Witold Miecznikowski
Lek. Witold Miecznikowski

Czy taki opis stawu skokowego świadczy o poważnej dolegliwości?

Dzień dobry. Odebrałam opis stawu skokowego: Poszerzenie więzozrostu pidzczelowo-strzalkowego.W okolicy kostki przyśrodkowej widoczne zwapnienie śr.2mm.Czy to coś groźnego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co robić z bólem z tyłu kolana?

Dzień dobry, od kilku miesięcy boli mnie z tyłu kolana. Szczególnie jak kucam ,długo chodzę i czasami jak stoję. Jak robię zwykle przysiady nic nie czuję. Uprawiam dużo sportu,wage mam 82 kg przy 180 cm. Czy warto zakupić orteze... Dzień dobry, od kilku miesięcy boli mnie z tyłu kolana. Szczególnie jak kucam ,długo chodzę i czasami jak stoję. Jak robię zwykle przysiady nic nie czuję. Uprawiam dużo sportu,wage mam 82 kg przy 180 cm. Czy warto zakupić orteze na to kolano i stosować maść typu Opokan keto? Używałem tej maści jak miałem zwichnięcie stawu skokowego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Witold Miecznikowski
Lek. Witold Miecznikowski

Jak zmniejszyć opuchliznę po urazie stawu?

Syn 2 tyg temu upadł wychodząc z autobusu. Po wizycie na SOR i zrobieniu prześwietlenia wyszło skręcenie i naderwanie stawu skokowego. Syn dostał zwolnienie w wf-u na 3 tygodnie i zalecenie ograniczenia chodzenia. Niestety po okładach , opuchlizna nie schodzi . Nie wiem co dalej z tym robić
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ten ból stawu jest normalny?

5 tygodni temu doznałem urazu stawu skokowego. Lekarz powiedział, że to nic takiego i po 2 tygodniach będzie dobrze, a ja mam cały czas problem ze stawem. Boli w pewnym zakresie ruchu, jest lekko opuchnięty. Czy to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy wysięk w stopie powoduje ten ból?

Czy wysięk w stawie skokowym może powodować stały promieniujący, mrowiacy ból u dołu stopy, głównie po stronie wewnętrznej? Ćwiczyłem w piwnicy kiedyś większe ciężary, może to od tego? Do jakiego lekarza iść? Mam badanie rezonansu magnetycznego, i tylko to... Czy wysięk w stawie skokowym może powodować stały promieniujący, mrowiacy ból u dołu stopy, głównie po stronie wewnętrznej? Ćwiczyłem w piwnicy kiedyś większe ciężary, może to od tego? Do jakiego lekarza iść? Mam badanie rezonansu magnetycznego, i tylko to może być przyczyną bólu, bo wszystko inne w porządku. Ból utrzymuje się około 7-8lat. Przy wysiłku nasila się bardziej. Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy pozbędę się całkowicie bólu i obrzęku kostki po skręceniu?

4 tygodnie temu skręciłam obustronnie staw skokowy. Uraz bez złamania z naderwanym ATFL i olbrzymim krwiakiem. Kostka przy dłuższym chodzeniu (od strony zewnętrznej) boli, obustronnie jest jeszcze obrzęk. Kiedy całkowicie pozbędę się tego obrzęku i bólu? Czy... 4 tygodnie temu skręciłam obustronnie staw skokowy. Uraz bez złamania z naderwanym ATFL i olbrzymim krwiakiem. Kostka przy dłuższym chodzeniu (od strony zewnętrznej) boli, obustronnie jest jeszcze obrzęk. Kiedy całkowicie pozbędę się tego obrzęku i bólu? Czy ma sens przykładanie nadal zimnych okładów? Wykonuje w domu codziennie krótkie ćwiczenia żeby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego kostka znowu zaczęła mnie boleć?

Około rok temu skręciłam staw skokowy. Skończyłam rehabilitację, która pomogła, jednak od około 2/3 miesięcy kostka znowu zaczęła mnie boleć, zwłaszcza przy prostowaniu (tak że stopa tworzy linie prostą z piszczelem), a ból skupia się jakby pomiędzy kostką a ścięgnem Achillesa
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego stopa w stabilizatorze puchnie?

Mam skręcenie stawu skokowego 2 stopnia i zalecenie aby 3 tygodnie nosić stabilizator. Zauważyłam że stopa i palce strasznie puchną w stabilizatorze czy to jest normalne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Witold Miecznikowski
Lek. Witold Miecznikowski

Jak leczyć ból po złamaniu kości strzałkowej?

Witam. Mam 30 lat i jestem po złamaniu kości strzałkowej w okolicy stawu skokowego. Wykonana została stabilizacja gwoździem środszpikowym. Po 8 tygodniach kość była słabo zrośnieta, lecz kazano mi już normalnie chodzić. Po wstaniu na nogi było w miarę ok.... Witam. Mam 30 lat i jestem po złamaniu kości strzałkowej w okolicy stawu skokowego. Wykonana została stabilizacja gwoździem środszpikowym. Po 8 tygodniach kość była słabo zrośnieta, lecz kazano mi już normalnie chodzić. Po wstaniu na nogi było w miarę ok. Tzn był ból wynikający z opuchlizny. Po 2 tygodniach chodzenia zaczął się ból w obrębie od miejsca złamania po łydkę, aż w okolice kolana. Ból wydaje się być mięśniowy jakby coś było uszkodzone, z dnia na dzień robiło się coraz gorzej a teraz prawie w ogóle nie jestem w stanie chodzić o wlasnych siłach. Lekarze twierdzą, że być może odłamy mnie kaleczą, ale kość już się zrasta a ból dalej jest. Ból jest promieniujący na tyle silny że blokuje całą nogę. Raz boli mnie w okolicy złamania raz w łydce a raz mięśnie i ścięgna w okolicy kolana. Pomocy co to może być minęło już 4 miesiące a ja nie jestem praktycznie w stanie chodzić. Nie wiem co mam robić i gdzie się udać. Z góry dziękuję za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy ten ból minie po jakimś czasie?

Dzień dobry,w 2018 miałem skręcony staw skokowy,ok opuchlizna, smarowałem maścią leżałem i obrzęk zszedł i przestało boleć gdzieś około 2 tyg. Ale od tego czasu ,raz dwa razy w roku mnie pobolewa i ból czasami trwa ponad tydzień. Gdy nie... Dzień dobry,w 2018 miałem skręcony staw skokowy,ok opuchlizna, smarowałem maścią leżałem i obrzęk zszedł i przestało boleć gdzieś około 2 tyg. Ale od tego czasu ,raz dwa razy w roku mnie pobolewa i ból czasami trwa ponad tydzień. Gdy nie boli, normalnie biegam,chodzę, skaczę. To naturalne? Teraz mam znów ten ból jak chodzę,ale nie zawsze też boli,noszę orteze,smaruje maścią nnosze buty nad kostkę. Ból znów minie? Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy należy stosować stabilizator stawu skokowego?

Jestem po urazie stawu skokowego (zerwanie torebki stawowej). Aktualnie przebywam na zwolnieniu, jednak już w piątek wracam do pracy. Czy powinnam do pracy nalozyc stabilizator stawu skokowego? Pracuje po 12h, jestem w ciągłym ruchu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy ból stawu jest normalnym objawem po leczeniu Salmonelli?

Witam, chodzi o mojego syna, 12 lat, doszło do zatrucia salmonellą, która została zdiagnozowana w szpitalu około 14 dni od zatrucia. Syn miał nietypowe objawy, bo miał spuchnięty i bolący staw skokowy z obrzękiem. Po zakończeniu leczenia szpitalnego... Witam, chodzi o mojego syna, 12 lat, doszło do zatrucia salmonellą, która została zdiagnozowana w szpitalu około 14 dni od zatrucia. Syn miał nietypowe objawy, bo miał spuchnięty i bolący staw skokowy z obrzękiem. Po zakończeniu leczenia szpitalnego w 2, 3, 4, i 5 tygodniu raz na kilka dni pojawia się rwący ból kolana, bez obrzęku. Trwa kilkanaście godzin, zwykle następnego dnia ustępuje. Ból uniemożliwia mu normalne poruszanie się. Zauważyłem, że ból występuje po wysiłku, ale nie za każdym razem np gra w piłkę nożną. Czy to normalne? powiedziano nam że tak może być kilka tygodni ale trochę się tym martwimy
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy odłamek po złamaniu ma być usunięty?

Od 7 października po urazie jestem leczona na skręcenie stawu skokowego czyli orteza i kula. Ból zgłaszałam w obrębie kości sześciennej. Cały czas boli i puchnie. W końcu po prawie 3 miesiącach udałam się prywatnie na USG. Okazuje się... Od 7 października po urazie jestem leczona na skręcenie stawu skokowego czyli orteza i kula. Ból zgłaszałam w obrębie kości sześciennej. Cały czas boli i puchnie. W końcu po prawie 3 miesiącach udałam się prywatnie na USG. Okazuje się że mam złamanie z odpryskiem kości sześciennej. Odprysk 2x7mm. Lekarz mówi że już nic z tym się nie da zrobić i mam wrócić do ,, normalnego" życia. Czy tego odłamka nie powinno się usunąć? Mam cały czas żyć z bólem? Mam fizyczną pracę po 12godzin, obawiam się że nie dam rady
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy mam stosować leki przeciwzakrzepowe?

Mam skręcony staw skokowy 3 stopnia. Lekarz zalecił noszenie stabilizatora przy tym robienie zastrzyków przeciwzakrzepowych. Nie używam stabilizatora, tylko leze i robię okłady. Czy zastrzyki brać w tej sytuacji czy nie jeśli nie założyłem stabilizatora?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy można tak łączyć lek Neoparin?

Czy lek cartexan 400 mg przepisany przez lekarza ortopedę mogę równocześnie przyjmować z zastrzykami przeciwzakrzepowymi neoparin? Zastrzyki ze względu na złamanie stawu skokowego. Noga już bez gipsu ale zakładam stabilizator. Cartexan wcześniej przepisał inny lekarz że względu na zwyrodnienia w biodrach.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty