Czy taki stan po zdjęciu ortezy powinien mnie martwić?

Dzień dobry. We wrześniu skręciłam staw skokowy, dwa więzadła były naderwane, stopę miałam w ortezie przez 6 tygodni. Mijają 4 tygodnie po ściągnięciu ortezy a okolice kostki mam całe sine. Co to normalne? Dodam że kilka dni temu skończyłam 2tyg. rehabilitacji (magnetoterapia, laser, krio).
KOBIETA, 31 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

siniak w okolicy kostki po skręceniu stawu skokowego jest dość powszechnym objawem, szczególnie po rehabilitacji. Powstaje on zazwyczaj przez uszkodzenie naczyń krwionośnych w wyniku urazu. Zasinienie pojawia się, gdy krew wycieka z uszkodzonych naczyń i gromadzi się pod skórą.

Pomimo względnej powszechności takiego stanu, warto go monitorować. Jeśli zauważy Pani jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak silny ból, obrzęk, zaczerwienienie, trudności z poruszaniem się lub inne nietypowe objawy, należy się skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-cos-sie-dzieje-po-zdjeciu-tej-ortezy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.