Całkowite uszkodzenie więzadła strzałkowo-skokowego przedniego

Kilka dni temu skręciłam kostkę, usg wykazał całkowite uszkodzenie więzadła strzałkowo-piętowego-widoczny obrzęk i przestrzenie płynowe w okolicy ścięgien, całkowite uszkodzenie więzadła strzałkowo-skokowego przedniego,uszkodzenie torby stawowej w okolicy przednio-bocznej stawu skokowego. Zalecono mi noszenie ortezy a następnie rehabilitacje. mam pytanie czy więzadła są w stanie się zregenerować, czy odzyskam sprawność w nodze? czy wymagana jest operacja a jeżeli tak to kiedy? pozdrawiam

Jeśli jest to 1 uraz to zwykle więzadła te się goją. Jeśli jednak skręcenia się powtarzają, to zwykle konieczna jest rekonstrukcja więzadeł, szczególnie u osób aktywnych sportowo.