Zatarte zarysy więzadła piętowo strzałkowego i niejednorodny jego sygnał wskazujące na uszkodzenie więzadła

Witam, Prosze o interpretacje RM stawu skokowego. Czy jest to poważne? "Zatarte zarysy więzadła piętowo strzałkowego i niejednorodny jego sygnał wskazują na uszkodzenie więzadła - bez jego zerwania. Więzadło trójgraniaste o zachowanej ciągłości i typowym sygnale wszystkich części. Obraz więzadeł zatoki stępu niezmieniony. Drobne ognisko obrzęku śródkostnego widoczne jest podchrzęstnie w podstawie pierwszej kości śródstopia - niewykluczone lokalne uszkodzenie chrząstki w tym miejscu."

Taki opis sugeruje uszkodzenie wiezadla skokowo - strzalkowego przednieg .jezeli ortopeda podczas badania fizykalnego nie stwierdza cech niestabilnosci to powinno byc ok . Jesli jest podejrzenie niestabilnosci stawu nalezaloby zrobic zdjecie porownanwcze stawow skokowych tzw zdjecie stresowe ( czynnosciowe) na aparceie Telos co pozwoli uwidocznic ewentualna niestabilnosc Pozdrawiam